Jarosław Knapik objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku

Jarosław Knapik objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku/ UM Radomsko

Podinsp. Jarosław Knapik oficjalnie objął dziś (23 lutego 2022 r.) stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku.

W podniosłej uroczystości, z zachowaniem policyjnego ceremoniału, wzięły udział m.in. władze Radomska i powiatu radomszczańskiego.

- Dzisiejszy awans jest uhonorowaniem Pana dotychczasowej pracy i zaangażowania w poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu radomszczańskiego. Doceniam również fakt, że w trudnym czasie doskonale pełnił Pan obowiązki komendanta Radomszczańskiej Policji. Biorąc pod uwagę wcześniejszą współpracę, wierzę, że nadal będzie się ona układała wzorowo dla dobra mieszkańców naszego powiatu – mówiła Beata Pokora, która w imieniu Zarządu Powiatu Radomszczańskiego przekazała gratulacje nowemu komendantowi.

- Gratuluję Panu objęcia zaszczytnej  funkcji Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku.  Życzę dużo siły i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, samych udanych akcji, a także zadowolenia z wykonywania obowiązków, dobrego zdrowia i wspierających bliskich. Zawód policjanta to rodzaj misji, służby drugiemu człowiekowi, wykonywanej często w sytuacjach zagrożenia własnego życia, realizowana każdego dnia. Dzięki Państwa pracy i oddaniu radomszczanie czują się coraz bezpieczniej. Dlatego Miasto Radomsko z dumą wspiera policję, przekazując w miarę możliwości środki finansowe na zakup sprzętu czy współorganizując dodatkowe patrole w naszym mieście – napisał z kolei w liście do Komendanta prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Jarosław Knapik zastąpił na stanowisku Roberta Baryłę, który 22 lutego 2022 r. przeszedł na emeryturę.

Podinspektor Jarosław Knapik jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Do służby w Policji został przyjęty 19 lipca 1992 roku, a swoje pierwsze kroki stawiał w Wydziale Techniki Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Częstochowie. Cztery lata później został specjalistą Wydziału Dochodzeniowo-Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Częstochowie. W latach 2007-2010 pełnił służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. W 2010 roku został Kierownikiem Referatu Dochodzeniowo-Operacyjnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. W latach 2015-2021 był Zastępcą Komendanta Komisariatu II Policji w Częstochowie.

W Radomsku służbę rozpoczął w styczniu 2021 roku jako I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku. W lipcu 2021 roku został mianowany na stopień podinspektora Policji. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany odznaczeniami państwowymi oraz resortowymi.

Czytaj też: Policjanci z Radomska pożegnali komendanta. Robert Baryła przeszedł na emeryturę

Więcej o:
radomsko policja radomsko komendant jarosław knapik nowy komendant policji
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE