Policjanci z Radomska pożegnali komendanta. Robert Baryła przeszedł na emeryturę

Policjanci z Radomska pożegnali komendanta. Robert Baryła przeszedł na emeryturę Fot. KPP Radomsko

We wtorek, 22 lutego 2022 r. z policyjnym mundurem pożegnał się Komendant Powiatowy Policji w Radomsku. Po blisko 28 latach służby w Policji nadkom. Robert Baryła odszedł na zasłużoną emeryturę. Ze względu na stan zdrowia pożegnanie komendanta było bardzo kameralne.

Nadkom. Robert Baryła służbę w policyjnym mundurze pełnił prawie 28 lat. Rozpoczął ją 23 maja 1994 roku w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie. Rok później pracował w Komisariacie III Policji w Częstochowie. Na początku swojej kariery zawodowej związany był z pionem prewencyjnym.

W 2001 roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku, wówczas w sekcji kryminalnej. Tutaj pokonywał kolejne szczeble kariery zawodowej, aby w 2006 roku zostać naczelnikiem wydziału kryminalnego. Kolejną jednostką, w której pełnił służbę była Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu, gdzie w 2017 roku został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji. Do Radomska wrócił 6 lutego 2020 roku na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego i funkcję tą pełnił do 28 lutego 2021 roku.

Nadkom. Robert Baryła został odznaczony Złotą Odznaką Zasłużony Policjant oraz Srebrną Odznaką za Długoletnią Służbę. Nadkom. Robert Baryła od 1 marca 2021 roku do 22 lutego 2022 roku był Komendantem Powiatowym Policji w Radomsku.

Robertowi Baryle za współpracę, profesjonalizm, szacunek do drugiego człowieka podziękowali: podinsp. Jarosław Knapik, podinsp. Radosław Malanowski, samorządowcy, prokurator rejonowy, komendant straży pożarnej, komendanci z ościennych jednostek, policjanci radomszczańskiej komendy oraz pracownicy Policji.

Przypomnijmy. Robert Baryła uczestniczył w poważnym wypadku do którego doszło 28 września 2021 roku na odcinku drogi krajowej nr 42 pomiędzy Pajęcznem i Makowiskami. 

Więcej o:
radomsko policja radomsko komendant policji robert baryła emerytura pożegnanie komendanta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE