Jaka jest zdrowa alternatywa dla wody? Co pić na treningu?

Jaka jest zdrowa alternatywa dla wody? Co pić na treningu?

Odpowiednie nawodnienie podczas treningu jest jedną z najbardziej podstawowych rzeczy w treningu w ogóle. Warto pamiętać, że nie dostarczając odpowiedniej ilości wody w skrajnych przypadkach można doprowadzić do odwodnienia organizmu. Co więcej, podczas wzmożonego wysiłku organizm wypłukuje istotne dla prawidłowego funkcjonowania, wartościowe składniki odżywcze. Warto zatem zadbać o odpowiednie nawodnienie, a w przypadku sportowców, dostarczanie wraz z wodą wartościowych składników odżywczych.

Kto musi zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu?

Chcąc się zdrowo odżywiać nie możemy zapomnieć o właściwym nawadnianiu organizmu. W szczególności picie płynów jest ważne podczas upałów, bo niedobór płynów grozi odwodnieniem, a w konsekwencji zagraża naszemu zdrowiu a nawet życiu. Picie wody i innych napojów jest również ważne dla pracowników fizycznych, osób uprawiających sporty, małych dzieci, ludzi starszych, ale też wszystkich pozostałych. Reasumując każdy musi dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu.

W zachowaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu pomagają liczne substancje odżywcze, które można dostarczać za pomocą pożywienia lub suplementów diety. Jednym z pierwiastków, który posiada tego rodzaju właściwości jest potas. Warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/Potas-k922.html) w tym zakresie, która posiada suplementy diety z potasem w różnych wariantach, dzięki czemu każda osoba znajdzie odpowiedni produkt dla siebie.

Jakie napoje pijemy?

Wiele osób w ogólne nie pije wody, tylko spożywa słodkie soki, napoje, nektary, kawę lub herbatę. Ich kubki smakowe są przyzwyczajone do słodkiego smaku i nagłe przejście na picie samej wody wydaje się czymś bardzo nierealnym. Warto jednak spróbować małymi krokami zacząć pić również wodę.

Jednakże nie ma sensu z dnia na dzień zupełnie przejść ze słodkich napojów wyłącznie na wodę, bo będzie to szok dla naszego organizmu, który może się skończyć biegunką i bólem brzucha i eksperyment się po prostu nie uda. Jest to związane z inną gęstością wody i słodkich napojów. Musimy nasz organizm powoli przygotować na zmiany żywieniowe.

Drugim aspektem, który ma znaczenie podczas zaczynania picia samej wody jest jej smak. Osobom, który piły wyłącznie słodkie płyny, woda po prostu nie będzie smakować. Organizm należy stopniowo odzwyczajać od złych nawyków, żeby nie zareagował na wodę ze wstrętem, bo osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego.

Co zdrowego można pić zamiast wody?

Tutaj z pomocą mogą nam przyjść produkty z dobrym składem, niezawierające sztucznych cukrów, tylko naturalne substancje słodzące np. stewię, często wzbogacone o cenne witaminy i minerały. Takim produktem jest np. FITKING DRINK. Dostępny pod postacią proszku, który wsypuje się do wody gazowanej lub niegazowanej w zależności od naszych upodobań.

W związku z tym, że jego gęstość jest większa niż gęstość wody, organizm łatwiej zniesie zmniejszenie spożywanie niezdrowych słodkich napojów. Kolejną zaletą tego typu produktów jest różnorodność smakowa, co z pewnością będzie dobrą alternatywą dla słodzonych soków, nektarów czy napojów gazowanych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. 

Tak samo, jak inne napoje, produkty ze stewią możemy bez obawy o zachowanie smaku i koloru schłodzić w lodówce, co podczas upałów jest niezwykle ważne. Jak już wspomnieliśmy wcześniej takie zdrowe napoje zawierają w swoim składzie cenne witaminy i minerały, które są niezbędne w utrzymaniu odpowiedniej zbilansowanej diety.

Jednym z takich składników jest zawartość witaminy C, której zadaniem jest pomoc we właściwym wchłanianiu żelaza, opóźnienie starzenia się skóry, regulacja produkcji kolagenu, obniżenie cholesterolu i ciśnienia krwi, a także przyspieszenie gojenia się ran.

Do zachowania odpowiedniej ilości istotnych mikroelementów, warto także wspomóc się innymi suplementami diety i odżywkami. Sklep SFD (https://sklep.sfd.pl/) posiada szeroką gamę produktów w różnych wariantach, które pomagają zwalczyć nawet największe i najbardziej szkodliwe niedobory substancji odżywczych w organizmie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE