Jak wybrać odpowiednią tablicę magnetyczną?

Jak wybrać odpowiednią tablicę magnetyczną?

Tablica magnetyczna to dobre rozwiązanie nie tylko w biurze. Sprawdzi się świetnie w pokoju dziecięcym, a jeśli prowadzisz korepetycje w domowym zaciszu, także powinieneś po nią sięgnąć. Przekonaj się, jakie daje możliwości i do czego możesz ją wykorzystać!

Tablica magnetyczna nie tylko do biura

Do niedawna królowało przekonanie, że tablica magnetyczna to domena przedsiębiorstw, w których odbywają się firmowe zebrania, konferencje czy szkolenia. Tymczasem taki gadżet to także świetne rozwiązanie do domu. Oto kilka praktycznych zastosowań:

Tablica magnetyczna w kuchni

Z jej pomocą zorganizujesz tygodniowy plan działania, stworzysz listę zakupów lub zanotujesz przepis usłyszany w radiu, lub telewizji. To uniwersalna forma do tworzenia notatek, dzięki czemu poprawisz komunikację między członkami rodziny. W dodatku na takiej tablicy nie tylko możesz pisać, ale także przyczepiać magnesem ważne informacje lub wycinki z gazety, lub brulionu.

Tablica magnetyczna na ścianę w dziecięcym pokoju

Praktycznie każde dziecko uwielbia kreatywne zabawy, zwłaszcza jeśli chodzi o kolorowanie czy rysowanie. Nie nadążasz z uzupełnianiem zapasu bloków rysunkowych i kolorowanek? W takim razie koniecznie postaw na tablicę magnetyczną w dziecięcym pokoju. Takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko jako źródło rozrywki. Gadżet sprawi, że nauka przybierze znacznie przyjemniejszą formę.  

Tablica magnetyczna do przedszkola

Prowadzisz żłobek lub przedszkole? Tablica magnetyczna pozwoli ci wdrożyć ciekawe zajęcia. Z powodzeniem powiesisz na niej kolorowe zdjęcia, magnesy czy materiały, które zainteresują maluchy. Poza tym nawet przedszkolaki wiedzą, że najlepsza zabawa to rysowanie! 

Na co zwrócić uwagę, wybierając tablicę magnetyczną?

Aby jednak tablica właściwie spełniała swoje zadanie, powinieneś zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. W końcu chodzi o to, by był to funkcjonalny gadżet, który posłuży ci przez długi czas. Tym samym, przed kupnem uwzględnij:

  • Rozmiar tablicy magnetycznej. Większa tablica sprawdzi się w salach konferencyjnych, biurze, szkole czy pokoju dziecięcym. W kuchni możesz postawić na nieco mniejszy wymiar, przeznaczony do krótkich notatek.
  • Rodzaj powłoki. Do wyboru masz tablicę magnetyczną lakierowaną, co jest tańszym wariantem - z powodzeniem sprawdzi się on w użytku domowym oraz powłokę porcelanową - to droższa wersja, przeznaczona do miejsc, gdzie przewidywane jest intensywne jej użytkowanie. 
  • Tło tablicy. Czy będzie to czystobiała forma, którą zagospodarujesz według własnych upodobań, a może model, który formą przypomina tygodniowy planer? Wybierz wariant, który najlepiej wpisze się w twoje potrzeby. 
  • Obramowanie. Jest to estetyczne dopełnienie całej tablicy i najlepiej, by było wykonane z aluminium. Zapewni to wysoką trwałość gadżetu i znacznie podniesie jej walory estetyczne. Ponadto zwróć uwagę, czy wybrany model został wyposażony w półkę na markery, gąbkę i magnesy. 
  • Sposób montażu. Możesz wybrać tablicę mobilną, na stelażu z kółkami lub zamontować ją na ścianie, co zapewni jej większą stabilność.

Tablice magnetyczne do pisania - uniwersalne rozwiązanie

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na mobilną tablicę magnetyczną, czy też wybierzesz wersję mocowaną na ścianie, jedno jest pewne. To uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się jako pomoc dydaktyczna oraz inicjator kreatywnych zabaw w dziecięcym pokoju. Wybierz model najlepiej pasujący do twoich potrzeb i ciesz się praktycznym rozwiązaniem, które ułatwi ci planowanie dnia i tygodnia.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE