Jak pomysłowo wykorzystać szklaną cegłę?

Jak pomysłowo wykorzystać szklaną cegłę?

Luksfery wracają do łask. Znane z peerelowskich aranżacji wnętrz szklane cegły, coraz częściej wykorzystywane są w nowoczesnych wnętrzach. Ścianki wykonane z luksferów nadają pomieszczeniu loftowego klimatu. Dzięki specyficznemu sposobowi produkcji, w którym w cegłach pojawiają się bąbelki i delikatne wgniecenia, każda z nich wygląda wyjątkowo. Wykorzystaj je jako ozdobę w Twoim wnętrzu.

Luksfery a szklane pustaki

Może się wydawać, że luksfery i szklane pustaki to jedno i to samo. Luksfery jednak są to jednolite, szklane bryły, które nie mają w środku pustej przestrzeni. Z kolei pustaki szklane powstają poprzez zgrzanie dwóch płytek ze szkła – w ten sposób powstaje w ich wnętrzu wolna przestrzeń.

Bardzo często mają otwór, dzięki któremu możesz je wypełnić dowolnym materiałem, na przykład piaskiem albo kolorowymi kamyczkami. To świetny pomysł na ciekawą aranżację wnętrza. Szklana cegła nabiera dekoracyjnych walorów, kiedy przedostaje się przez nią światło (naturalne albo sztuczne), nadając magicznego i fascynującego klimatu pomieszczeniu.

Jak wykorzystać szklane cegły?

Z luksferów i pustaków można wybudować imponującą ściankę działową, nadającą przestrzeni lekkości. Dobrze doświetlą ciemne wnętrza. Można je zastosować zamiast okna, doświetlając przy ich pomocy spiżarnię, łazienkę lub inne wybrane przez Ciebie pomieszczenie. Przy użyciu szklanej cegły, dostępnej tutaj: https://stonesgarden.pl/szklo/cegla-szklana, z powodzeniem możesz wydzielić dwa mniejsze pomieszczenia z jednego.

Rozwiązanie to może okazać się przydatne między innymi  w kuchni, czy w sypialni. Luksfery sprawdzą się również w łazience, na przykład do obudowania prysznica czy oddzielenia wanny od reszty pomieszczenia.

Ze szklanych cegieł wybudować można także elementy przestrzeni, takie jak barek. Świetnie sprawdzą się także jako zabudowa starych mebli niepasujących do reszty wystroju wnętrza. Dzięki swojej wytrzymałości mogą również ozdobić fasadę budynku. Nie ma problemu, aby przy pomocy szklanych pustaków utworzyć łuk.

Cegła szklana ma wiele zalet – wykorzystaj ją w swoim wnętrzu

Pustaki potrafią stworzyć, dzięki światłu słonecznemu lub sztucznemu, całą ferie barw. Zazwyczaj są kwadratowe. Coraz częściej możne je spotkać także w innych kształtach, na przykład heksagonalnym, czy trójkątnym. Jeśli chodzi o ich barwę, znajdziesz luksfery transparentne oraz matowe. Posiadają również ciekawe faktury. Warto wspomnieć, ze szklane pustaki dobrze izolują ciepło i dźwięk. Dzięki swojej trwałości stanowią także dobrą ochronę przed włamaniem.

Szklana cegła to nowoczesne rozwiązanie nadające każdemu pomieszczeniu niepowtarzalnego klimatu – wszystko to dzięki magicznemu przepływowi światła przez ich wnętrze. Zamów luksfery i stwórz niepowtarzalną i praktyczną kompozycję już dzisiaj.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE