IV Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości

Fot. Klaudia Gajda

W Radomsku trwa właśnie IV Forum organizowane przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Radomsku.

W środę, 28 września w Radomsku zorganizowano IV Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. W tym roku specjaliści mierzą się z zapytaniem „Dokąd zmierza gospodarka?”.

- Głównym, wiodącym tematem są mediacje, czyli polubowne rozwiązywanie sporów. Obserwujemy bardzo dużą ilość spraw, sporów, związanych ze wzrostem wynagrodzenia na kontraktach. Z uwagi na sytuację obecną w kraju, kontrakty podpisane przez przedsiębiorców z samorządami są bardzo niekorzystne, grożą upadłością, chcielibyśmy by samorządy chętniej przystępowały do tego typu rozwiązywania sporów a nie tylko na drodze sądowej – mówiła Dorota Krajewska-Trajdos, prezes RIP-H w Radomsku.

Gościem wydarzenia był Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw Adam Abramowicz.

- Powiem trochę o tych problemach, które dotykają przedsiębiorców. Przede wszystkim podwyżki cen energii, które martwią wszystkich, ale przede wszystkim handel, sklepy, restauracje, hotele… dziś trwa ta dyskusja w rządzie jak pomóc MŚP w tym problemie, ja wystąpiłem z listem do premiera, by zamrozić ceny prądu na poziomie czerwca tego roku… by dać szansę przetrwania… by nie było tak, że na rynku zostaną tylko duże korporacje a małe firmy będą musiały się pozamykać – mówił Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw Adam Abramowicz.

W programie Forum zaplanowano dwa panele: „Metody zarządzania sporami” (zagadnienia związane z mediacją i innymi sposobami polubownego rozwiązywania sporów w obrocie gospodarczym) oraz „Inflacja, recesja i drogi wyjścia z kryzysu” (wykład pt. Demografia, wzrost i inflacja: skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy” wygłosi prof. Dr hab. Filip Chybalski z PŁ).
 
Forum jest także dobrą okazją do nagrodzenia wyróżniających się firm. Za łączenie tradycji z nowoczesnością pamiątkową statuetkę otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku (odebrała ją wiceprezes OSM Margerita Gajek-Mucha). Za działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Radomsku i powiecie radomszczańskim nagrodzona została Grupa Elcar (reprezentowana przez prezesa Grzegorza Bisia). Za łączenie jakości, pasji i tradycji polskiego rzemiosła w przemyśle jachtowym nagrodzona została firma Cobra Yachts Sp. z o.o. (nagrodę odebrała właścicielki firmy Magdalena Filiks). Nagroda za dynamiczny rozwój i wdrażanie nowych technologii trafiła do firmy Blok-Bud Finnoya Fabian Krawczykowski sp. k. (w imieniu zarządu nagrodę odebrała Małgorzata Sabady).
 
Przygotowano także wiele imprez towarzyszących, m.in. Forum Młodych (warsztaty fotograficzne i warsztaty „Młodzi liderzy mają głos”), warsztaty „Zero Waste”, koncert Orkiestry Dętej EXPRESJA oraz stoiska promocyjne – w tym także stoisko promujące walory turystyczne Powiatu Radomszczańskiego.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
forum przedsiębiorczości riph riph radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE