Jazz, Beatlesi i samba w MDK

16 marca w radomszczańskim MDK-u odbył się koncert Grażyny Auguścik i Paulinho Garcii.

W piątek 16 marca, na deskach sceny radomszczańskiego Miejskiego Domu Kultury zaprezentował się niezwykły duet - Polka, Grażyna Auguścik i Brazylijczyk, Paulinho Garcia. Obydwoje od ponad 20 lat mieszkają w Chicago.


Duet promował głównie utwory ze swojej najnowszej płyty "The Beatles Nova" - nie zabrakło takich hitów jak "Hey Jude", "Nowhere Man" czy "Blackbird". Pojawiły się również brazylijskie aranżacje "Fragile" Stinga czy nawet "Nokturnu e-moll" Chopina.

Wokalistka kilkakrotnie pozdrawiała wszystkich zebranych na sali Auguścików, gdyż, jak twierdzi, skoro jej rodzina pochodzi z tych stron, bo z Przedborza, to na pewno jakiś jeden jej przedstawiciel musiał się na sali znaleźć. Podkreślała tym samym swoje więzi z Polską - przyznała, że szukała członków swej rodziny na całym świecie i tym samym okazało się, że Auguścikowie mieszkają tylko w tych stronach. Oprócz tego kolejnym polskim akcentem było wykonanie jednej samby w języku polskim, razem z Paulinho Garcia (!) oraz utworu Mietka Szcześniaka "Spoza nas" z tekstem księdza Twardowskiego.

Publiczność zasłużenie nagrodziła artystów gromkimi brawami, a artyści publiczność - dwoma bisami.

Więcej o:
jazz beatles mdk grazyna auguscik paulinho garcia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE