Ever Given utknął na Bobrach koło Radomska

Ever Given utknął na Bobrach koło Radomska

Pamiętacie statek Ever Given, który w 2021 roku zablokował żeglugę w Kanale Sueskim? Teraz ta sama jednostka utknęła przy moście kolejowym na Bobrach koło Radomska.

O Ever Given zrobił się głośno na całym świecie, kiedy to 23 marca 2021 roku, podczas podróży z Tanjung Pelepas w Malezji do Rotterdamu w Holandii, wpłynął na mieliznę w Kanale Sueskim, blokując go całkowicie. 29 marca statek został ściągnięty z mielizny i przywrócony do stanu pływającego.

Według danych portalu skyradar.com, który śledzi ruch statków na całym świecie, wynika że Ever Given płynął z portu w Szanghaju (Chiny) do portu w Gdyni. Na swoim pokładzie ma kontenery z ćwierćcalowymi treblinkami, a ich całkowita pojemność wynosi 20 124 TEU.

Z niewiadomych dotąd przyczyn kapitan kontenerowca postanowił sobie skrócić trasę. Po wyjściu z Kanału Sueskiego na morze Śródziemne i Adriatyckie, popłynął wodnymi drogami przez Słowenię, Węgry i Słowację. Po wpłynięciu na polskie wody, podróż przebiegała bez problemu Wartą, aż do czasu gdy na drodze statku pojawił się most kolejowy na Bobrach koło Radomska. I stało się. Statek się zatrzymał. Widać to doskonale na zdjęciu satelitarnym.

Na miejsce już zadysponowano już właściwe służby. Przed nimi nie lada wyzwanie: jak bezpiecznie i szybko przerzucić Ever Given na drugą stronę mostu. W Egipcie ściągnięcie statku z mielizny zajęło blisko tydzień. Miejmy nadzieję, że u nas będzie podobnie. A tymczasem statek staje się nową atrakcją turystyczną powiatu radomszczańskiego.

xxxxx

Drodzy Czytelnicy. 1 kwietnia to prima aprilis. Tego dnia na naszym portalu opublikowaliśmy dwa artykuły, które były primaaprilisowym żartem.

Pierwszy artykuł dotyczył utknięcia na moście kolejowym na Bobrach statku Ever Given. Oczywiście, takie zdarzenie nie miało miejsca.

Drugi artykuł poświęcony był budowie w Radomsku restauracji McDonald’s. Wiemy, że wielu radomszczan chciałoby, żeby ta popularna sieć zagościła w mieście. Niestety - takich planów nie ma. Ale mamy dobrą informację dla miłośników tego typu potraw. Jak się dowiedzieliśmy, powstanie inna popularna restauracja, która przypadnie do gustu miłośnikom skrzydełek z kurczaka. I to nie jest primaaprilisowy żart! 

Więcej o:
ever given statek ever given bobry bobry radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE