Dotkliwa porażka. RKS Radomsko – Legia II Warszawa 1:4 - Radomsko24.pl

Dotkliwa porażka. RKS Radomsko – Legia II Warszawa 1:4

W pierwszym meczu długiego trzecioligowego sezonu 2020/21, drużyna RKS Radomsko przegrała z Legią II Warszawa 1:4 (0:1).

Kibice, którzy 9 sierpnia przyszli na stadion  przy Brzeźnickiej, nie tak wyobrażali sobie początek sezonu RKS Radomsko. Podopieczni trenera Dominika Bednarczyka przegrała z rezerwami Legii Warszawa aż 1:4.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do drużyny gości. To warszawianie byli częściej przy piłce, stwarzali sobie dogodne sytuacje, a także oddali więcej strzałów na bramkę RKS. Goście nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bramkarzem czy przed stratą gola uchroniła gospodarzy poprzeczka. Tuż przed przerwą, prowadzenie dla stołecznej drużyny zapewnił Damian Warchoł. Ten sam zawodnik na listę strzelców wpisał się w 70 min. meczu. Dwie kolejne bramki dla rezerw Legii dołożyli Ariel Mosór w 75. min. oraz Łukasz Łakomy, w doliczonym czasie drugiej połowy. Dla RKS Radomsko jedyną bramkę strzelił sprowadzony latem do drużyny Maksim Kventsar w 61. min.

W historii ligowych startów to już trzecia porażka RKS Radomsko z Legią II Warszawa. W ubiegłym sezonie dwukrotnie ulegli graczom ze stolicy: 0:1 i 1:3.

Przed spotkaniem, prezes klubu Radosław Pawelec i prezydent Jarosław Frenc, wręczyli Janowi Benigerowi pamiątkowy portret z okazji wydania banknotu 0 Euro.

Wyjściowa jedenastka RKS Radomsko: K. Krupa – M. Kventsar, B. Widejko, F. Bednarski, P. Woźniak, K. Niedzielski, R. Babul, E. Warczyk, Ł. Bocian, K. Kolasa, A. Saktura
Wyjściowa jedenastka Legii II Warszawa: M. Kochalski - A. Mosór, O. Wojtysik, S. Włodarczyk, R. Pruchnik, P. Cichocki, J. Kwiatkowski, R. Cielemęcki, Ł. Łakomy, K. Kurowski, D. Warchoł

Pogoń Grodzisk Maz. - Legionovia Legionowo 0:1

Po 1. Kolejce w tabeli na czele dwie drużyny: GKS Wikielec i Świt Nowy Dwór Maz. RKS Radomsko jest na 20. miejscu. W kolejce numer dwa zawodnicy z Radomska udają się na daleki wyjazd do Morąga, by tam zmierzyć się z miejscowym Huraganem. Rozgrywki pierwszej rudny III ligi w grupie I potrwają aż do marca. Później liga zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową.

rks radomsko kibice rks radomsko rks licencja rks radomsko rks radomsko legia warszawa