Tłumy na prezentacji nowego banknotu RKS Radomsko

Na miejskim stadionie odbyła się dziś (9 sierpnia) prezentacja wyemitowanego przez RKS Radomsko kolekcjonerskiego banknotu o nominale 0 euro

Uwieczniony na nim został Jan Benigier, pochodzący z Radomska piłkarz występujący m.in. w Ruchu Chorzów i Polonii Bytom oraz srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w 1976 r.

Prezentacja przyciągnęła prawdziwe tłumy – kibice i sympatycy klubu już od rana czekali przed głównym wejściem miejskiego stadionu. Niektórzy kolekcjonerzy, jak zapewnia prezes RKS-u Radosław Pawelec, przyjechali do Radomska, aż ze Słowacji, na dwa dni przed samą imprezą.

- Dawno nie było takiej promocji klubu i miasta – mówi.

- Często zadawano mi pytanie: skąd jesteś? A ja, pomimo tego, że pojawiały się różne dziwne uśmiechy, powtarzałem – jestem z Radomska - mówi uwieczniony na banknocie Jan Benigier.

- I cieszę się, że na koniec swojej kariery, powiedzmy, życiowej, mogę się do czegoś przydać - dodaje z uśmiechem.

O godz. 10 na murawie rozpoczął się turniej piłkarski, w którym zawodnicy z Akademii Młodego Piłkarza mieli okazję zmierzyć się z juniorskimi drużynami z całej Polski: m.in. Katowic, Pajęczna czy Końskich. Turniej zakończy się o godz. 13, następnie na płycie boiska odbędzie się podsumowanie konkursu Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego.

 A już wieczorem, o godz. 17.00, RKS rozpocznie swoje ligowe rozgrywki meczem z rezerwami Legii Warszawa.

autor: Mateusz Patalan

Więcej o:
rks radomsko kibice rks radomsko rks licencja rks radomsko banknot rks radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE