Dlaczego dzieci powinny kolorować kolorowanki?

Dlaczego dzieci powinny kolorować kolorowanki?

Jeśli kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie, dlaczego dzieci kolorują kolorowanki, odpowiedź prawdopodobnie Cię zaskoczy.

Kolorowanie jest bardzo skutecznym sposobem, aby pomóc dzieciom rozwinąć ważne umiejętności. Wśród nich, kolorowanie poprawia ich zdolność do zapamiętywania i tworzenia. Dodatkowo jest to świetny sposób, aby pokazać, że zwracają uwagę na szczegóły, których dorośli nie potrafią. Oto tylko kilka powodów, dla których kolorowanki powinny być częścią programu nauczania w przedszkolu.

Pomaga dziecku rozwijać poczucie własnej wartości i pewność siebie. Kiedy skończą kolorowankę, będą miały poczucie spełnienia i dumy ze swojego dzieła. Jest to również świetny sposób dla dzieci na uwolnienie negatywnych uczuć lub poradzenie sobie ze stresem. Kolorowanki mogą pomóc dzieciom w pracy w szkole, ponieważ uczą je, jak się skupić i utrzymać się w granicach linii. Dzieci mogą się nawet nauczyć, jak prawidłowo oddychać podczas kolorowania.

Kolorowanki pomagają również dzieciom rozwijać kontrolę nad ołówkiem i koordynację ręka-oko. Kolorowanie strony zmniejsza wahania ręki podczas rysowania. Dodatkowo dzieci nie skupiają się na granicy obrazka lub arkusza, co ułatwia im kolorowanie poza liniami. Kolorowanki pomagają również dzieciom poznać prawa rządzące światem poprzez rysowanie i odkrywanie kolorów. Rodzice nie powinni strofować swoich dzieci za bazgranie lub niewłaściwe użycie wybranych przez nie kolorów. Rodzice powinni również powstrzymać się od besztania swoich dzieci, gdy wybierają kolory, ponieważ możesz być osobą niewidomą na kolory!

Jeśli chodzi o uczenie dzieci kolorowania, kolorowanki nie powinny być postrzegane jako konkurencja dla innych kreatywnych działań. Raczej powinny być postrzegane jako sposób na zwiększenie umiejętności dzieci. Dzieci, którym pozwala się wybierać własne rysunki do kolorowania, częściej uczą się kreatywności niż te, które tego nie robią.

Dzieci w wieku od trzech do dziesięciu lat mogą rozpocząć malowanie od kolorowania obrazków na prostych rysunkach przedmiotów, bajek czy gier które są im znane. Takim przykładem może być kolorowanka Among Us. Najważniejszą zasadą podczas kolorowania rysunku jest upewnienie się, że istnieje szeroki kontur (około jednego centymetra) obiektu. Pozwoli to ukryć niedokładności, które dziecko popełnia podczas kolorowania rysunku i zwiększy jego pewność siebie. Dodatkowo, istotne jest, aby pozostać w pobliżu podczas gdy dziecko koloruje.

Wśród innych korzyści, kolorowanki do druku stanowią doskonałe ujście dla dzieci, aby wyrazić swoją twórczą stronę. Kolorowanie jest cichym, uspokajającym zajęciem, które pozwala rodzinom spędzać razem czas o wysokiej jakości. Kolorowanki pozwalają rodzinie komunikować się ze sobą, ponieważ każdy pracuje razem. Wybór kolorów i miejsca ich kolorowania tworzy poczucie wspólnego celu dla całej rodziny. Rodzice mogą również używać kolorowanek jako rytuału przed snem.

Co więcej, kolorowanki sprzyjają rozwojowi dziecka. Proces kolorowania pozwala dzieciom rozwijać niezależność i wyrażać swoją kreatywność. W trakcie kolorowania uczą się zadawać pytania związane z obrazkiem, który stworzyły. Ponadto poznają kolory, kształty i rozmiary przedmiotów. Kolorowanki dają również dzieciom sposób na wyrażenie swoich emocji. To wszystko są korzyści płynące z kolorowanek. Korzyści płynące z kolorowanek są nieskończone. Będziesz zaskoczony tym, jak wiele Twoje dziecko może osiągnąć dzięki tym zajęciom.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE