Dekoracje okienne ze sklepu, czy zamówione od krawcowej?

Dekoracje okienne ze sklepu, czy zamówione od krawcowej?

Każdy z nas staje w pewnym momencie przed trudnym wyborem, czy dekoracje okienne kupić w pobliskim sklepie, czy może zamówić uszycie na miarę w profesjonalnej pracowni krawieckiej. Wbrew pozorom nie ma na to pytanie jednej odpowiedzi, a wiele zależy nie tylko od naszego portfela, ale i od rodzaju oraz kształtu okna, które będziemy aranżować.

Nowoczesny, dwupoziomowy salon, a na oknach szyte na miarę białe zasłony.

Kiedy warto kupić zasłony w sklepie, a kiedy uszyć je na wymiar okna?

Pomimo że podstawowe różnice pomiędzy firankami sklepowymi, a tymi wykonanymi w pracowni krawieckiej zna chyba każdy, to nie zawsze potrafimy właściwie dobrać najlepsze dla nas rozwiązanie. Mieszkając w tak zwanym bloku z wielkiej płyty, których powstały w Polsce dziesiątki tysięcy, nasze mieszkanie wygląda jak wiele innych. Układ salonu, sypialni czy kuchni jest taki sam, nie inaczej ma się sprawa i z rozmiarem oraz kształtem okna. To właśnie mieszkańcy takich bloków są najliczniejszą grupą klientów sklepów z roletami czy zasłonami. Dzięki masowej produkcji, według jednego wzoru, każdy znajdzie gotowy produkt dla siebie. Minusem jest natomiast jego często niewysoka jakość oraz brak możliwości indywidualnego dostosowania wyrobu.

Natomiast w przypadku dekoracji okiennych na zamówienie mamy o wiele większy wpływ na finalny kształt wyrobu, jest to bardzo mocno polecana droga dla osób mieszkających w modnych apartamentach, podmiejskich willach oraz w nowych mieszkaniach, gdzie standard i projekt lokalu może się bardzo mocno różnić. Bywa, że do wykończenia będzie potrzebna zasłona na skosy okienne lub ładna firanka na okno balkonowe. Chcąc zaś odgrodzić, czasowo oczywiście, aneks kuchenny od jadalni, przydadzą się montowane na specjalnych karniszach panele japońskie. Dekoracji takich nie nabędziemy od ręki w pobliskim sklepie, ale z ich wykonaniem pomogą nam różne firmy krawieckie. Jedną z firm świadczących takie usługi jest pracownia „Małgorzata”, szyjąca firanki, rolety i zasłony na wymiar, wraz z możliwością złożenia zamówienia także drogą elektroniczną. Jest to niewątpliwie bardzo wygodna opcja, szczególnie w dobie warunków koronawirusowych, gdy w niedługim czasie możemy się spodziewać ponownego ograniczenia działalności handlowej sklepów, także tych z firanami.


Profesjonalne zamontowanie na suficie karniszy jest podstawą!

A co z wykonaniem rolet rzymskich na miarę czy montażem karniszy elektrycznych?

Rzeczą jasną jest, że  w aranżacji okien wykorzystamy nie tylko firany, niektóre osoby preferują bardziej dekoracyjne, uznawane też za nowocześniejsze, rolety rzymskie. O ile można kupić na rynku wiele ciekawych egzemplarzy, to jednak nie zawsze wybór tkanin jest zadowalający. Przykładowo, pragnąc mieć zaciemniającą przesłonę do sypialni, czeka nas zamówienie uszycia rolety rzymskiej na wymiar z tkaniny blackout lub dimout. Niestety, nie wszystkie pracownie podejmują się realizacji takich zleceń.

Analogicznie, nie każda z firm szyjących przesłony okienne na miarę pomaga w ich późniejszym zawieszeniu. Jest to szczególnie kłopotliwe, gdy zamarzyły się nam zasłony na karniszu elektrycznym, czyli posiadającym własny napęd i system sterowania. Wiele spośród popularnych sklepów nie prowadzi automatyki okiennej i tym samym nie wesprze w montażu takiego karnisza w apartamencie. Aby oszczędzić czas warto więc upewnić się co do oferowanych usług już na etapie zamawiania zasłon.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE