Co należy wziąć pod uwagę wykańczając mieszkanie

Co należy wziąć pod uwagę wykańczając mieszkanie

Kiedy dokumenty własnościowe mieszkania mamy już w rękach, nie pozostaje nam nic innego jak przeprowadzka! Jednak nic bardziej mylnego! Jeśli nasze wymarzone M zakupiliśmy od dewelopera w stanie surowym, czeka nas jeszcze wiele prac związanych z etapami wykończenia wnętrz. Jako pełnoprawni właściciele swojego miejsca na ziemi musimy się liczyć z wieloma niespodziankami, które mogą się pojawić po drodze. Sprawdźmy zatem, co należy wziąć pod uwagę wykańczając swoje nowo zakupione mieszkanie.

Szukaj, porównuj, pytaj!

Aby cała inwestycja nie była realizowana “na wariata”, warto poświęcić nieco więcej czasu na znalezienie odpowiedniej inspiracji, aby betonowe ściany i zimne podłogi zamienić w komfortowe i przytulne wnętrze. Po załatwieniu niezbędnych formalności, przychodzi czas na analizę towarów i usług dostępnych na polskim rynku.

Z uwagi na to, że żadna wizualizacja nie oddaje w pełni tego co możemy poczuć i zobaczyć na żywo, w wyborze konkretnych materiałów wykończenia wnętrz pomocna może okazać się wizyta w profesjonalnym sklepie z gotowymi aranżacjami wnętrz. Tego typu rozeznanie pozwoli nam przekonać się, czy konkretny model okładziny ściennej lub podłogowej oprócz swej atrakcyjności jest także użyteczny, trwały i łatwy w utrzymaniu czystości.

Jeśli zastanawiasz się jakim materiałem wykończyć ściany i podłogi w swoim mieszkaniu, po prostu...idź do znajomych, którzy już zadecydowali i mogą polecić (lub nie) określoną markę płytek, paneli lub tapet. Możliwość dotknięcia materiałów wykończeniowych, sprawdzenia jak prezentują się w świetle dziennym, czy nie są śliskie, (zwłaszcza jeśli w mieszkaniu są dzieci) to niezwykle wygodne rozwiązanie, które z pewnością pomoże nam w wyborze odpowiedniej okładziny.

Dokonaj odpowiednich kalkulacji!

To oczywiste, że proces wykończenia wnętrz dla wszystkich właścicieli nowo zakupionych mieszkań w stanie surowym jest dość kosztownym przedsięwzięciem. Z punktu widzenia kalkulacji kosztów, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że materiały wykończeniowe wszelkiego rodzaju będą różnić się cenowo – ta różnica może wynieść nawet kilkaset procent.

Do minimalizacji kosztów z pewnością przyczyni się wybór tańszych pokryć podłogowych, jednak decydując się na tego rodzaju zakup, nie możemy oczekiwać wieloletniej trwałości i wysokiej estetyki materiałów. Z tego względu, aby cieszyć wysokiej jakości podłogą, której użyteczność i atrakcyjność są niezmienne po długich latach użytkowania postaw na droższe materiały, z którymi nie będzie trzeba wymieniać podłogi po roku od ich zakupu.

Nie obserwuje się natomiast dużych różnic cenowych w przypadku robót tynkarskich. Istnieją jednak warunki determinujące ich końcowy kosztorys, do których należy wymagana jakość i gładkość oraz równość murowanych ścian. W zależności od wyboru technologii tynkowania, różny będzie czas schnięcia ścian a tym samym przejścia do kolejnych etapów wykończenia wnętrz. Tradycyjne tynki schną kilka tygodni, w przeciwieństwie do gipsowych, których proces schnięcia trwa maksymalnie 7 dni.

Zlecaj prace profesjonalistom!

Wyłącznie maksymalnie zaangażowany w wykonywanie powierzonych obowiązków zespół ludzi, jest w stanie wykonać zlecone prace od A do Z. Dlatego, aby cieszyć solidną i terminową realizacją zadań warto skorzystać z pomocy rzetelnych specjalistów. W wyborze konkretnej firmy z pewnością pomogą rekomendacje znajomych oraz komentarze użytkowników sieci.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE