Co było przed RKS-em Radomsko? Na to pytanie w swojej książce odpowie Kamil Rutkowski

Co było przed RKS-em Radomsko? Na to pytanie w swojej książce odpowie Kamil Rutkowski

Pod koniec sierpnia ma odbyć się premiera książki Kamila Rutkowskiego „Pomiędzy Stalą a Czarnymi Radomsko. Historia piłki nożnej w Radomsko 1945-1979”. Opowiada ona o historii radomszczańskiego futbolu przed powstaniem RKS-u Radomsko.

W kwietniu tego roku pisaliśmy, że zbliża się premiera książki o historii radomszczańskiej piłki nożnej. Niestety z przyczyn niezależnych nie udało się dotrzymać pierwotnego majowego terminu, a książka Kamila Rutkowskiego ukaże się dopiero pod koniec sierpnia.

Zobacz także: Historia radomszczańskiego futbolu - już w maju premiera książki Kamila Rutkowskiego

- Trafiliśmy na problemy natury technicznej. Korekta i redakcja mocno się przeciągnęły. Ja tekst miałem napisany już w maju, ale potrzeba było czasu, żeby dostosować go do druku. Staraliśmy się również o zewnętrzną dotację, ale niestety nic z tego nie wyszło – tłumaczy Kamil Rutkowski, kustosz w Muzeum Regionalnym w Radomsku.

Książka „Pomiędzy Stalą a Czarnymi Radomsko. Historia piłki nożnej w Radomsko 1945-1979” opowiada o historii radomszczańskiej piłki tuż po drugiej wojnie światowej. Nie istniał wtedy jeszcze RKS Radomsko, a prym wiodły dwa kluby powiązane z istniejącymi w Radomsku zakładami przemysłowymi: Czarni i Stal.

- Moja książka obejmuje okres od odrodzenia sportu w Radomsku po II Wojnie Światowej aż do fuzji Czarnych i Stali w RKS w 1979 r. - mówi Rutkowski. Więcej o historii tych dwóch klubów można przeczytać tutaj.

Wydawcą książki jest Muzeum Regionalne w Radomsku – wydrukowanych zostanie ok. 300 egzemplarzy, które nabyć można będzie właśnie w muzeum. Premiera odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie sierpnia. Jeśli pozwoli na to sytuacja pandemiczna, z pewnością zorganizowana zostanie promocja książki.

- O ile będzie to możliwe, zrobimy takie spotkanie na dziedzińcu muzeum. Postaram się również zaprosić byłych piłkarzy, szczególnie te osoby, które udzieliły mi wywiadu do książki – zapewnia Rutkowski.

Więcej o:
rks radomsko czarni radomsko stal radomsko piłka nożna footbal futbol piłka nożna radomsko historia muzeum regionalne książka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE