Cisza wyborcza

W niedzielę 9 października odbędą się wybory parlamentarne, podczas których wybierzemy posłów i senatorów. W związku z tym od północy 8 października w Polsce obowiązuje cisza wyborcza.... ››

W niedzielę 9 października odbędą się wybory parlamentarne, podczas których wybierzemy posłów i senatorów. W związku z tym od północy 8 października w Polsce obowiązuje cisza wyborcza.

 

Do czasu zakończenia głosowania (czyli do niedzieli do 21.00 lub dłużej - w przypadku przedłużenia czasu głosowania) pod groźbą kary zabroniony jest jakikolwiek sposób agitacji wyborczej. W tym okresie nie można organizować wystąpień publicznych, manifestacji, audycji telewizyjnych i radiowych z udziałem kandydatów, umieszczać publikacji na ich temat czy też naklejać plakatów. Z założenia ma to być okres, w którym obywatele mają czas na zastanowienie się nad wyborem swojego kandydata.

 

Do czasu zakończenia ciszy wyborczej filmy, zdjęcia, muzyka, wpisy na blogu, ogłoszenia i pliki będą publikowane na portalu po wcześniejszej akceptacji moderatora.

Została wyłączona możliwość przeglądania napisanych komentarzy. Zmiana dotyczy całego portalu i wszystkich jego elementów. Napisany komentarz zostanie zapisany do bazy danych, jednak do czasu zakończenia "Ciszy Wyborczej" nie pojawi się na portalu. Bez względu na to, czy jest to komentarz pod zdjęciem kotka czy dowolnym artykułem.

Więcej o:
wybory 2011 sejm
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE