Chcą by ich dzieci uczyły się w I LO w Radomsku w klasie o profilu biologiczno-chemicznym

Chcą by ich dzieci uczyły się w I LO w Radomsku w klasie o profilu biologiczno-chemicznym Fot. K. Gajda

W środę 20 lipca pod Starostwem Powiatowym w Radomsku odbyło się spotkanie rodziców dzieci, które chciały uczyć się w klasie I o profilu biologiczno-chemicznym w I LO, a ze względu na brakującą liczbę punktów nie dostały się do wymarzonej klasy.

Warto dodać, że różnice punktowe były bardzo małe. W jednym przypadku brakowało 0.6 pkt.

Apel rodziców:

Zwracamy się z apelem o powtórne rozpatrzenie wniosku dotyczącego utworzenia w Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Fabianiego w Radomsku drugiej klasy biologiczno-chemicznej dla tegorocznych absolwentów szkół podstawowych.

Nasze dzieci przez ostatnie lata siedząc nad książką, ucząc się do kolejnej klasówki, odmawiając sobie czasu na odpoczynek, miały w głowie tylko jedną myśl-wymarzoną klasę, która zapewni im lepszą przyszłość. Dzisiaj padają ofiarą kolejnej reformy edukacji kumulacji rocznika 2007 połowy rocznika 2008.

Nikt nie ma prawa eksperymentować na naszych dzieciach. Grupa dorosłych ich oszukała zabrała marzenia, a oni są na początku swojej dorosłej drogi i nie powinni zaczynać jej poczuciem porażki. Wbrew wcześniejszym zapewnieniom ze strony organu prowadzącego, jakim jest Starostwo Powiatowe w Radomsku, przy ponad 60 chętnych osobach, druga klasa biologiczno chemiczna w ILO nie została otwarta. Nie chcemy, by nasze dzieci zapełniały puste miejsca w innych szkołach, bo same wybrały, gdzie chcą kontynuować naukę. Jako rodzice, którzy przez całe życie dbają o najwyższe dobro swoich dzieci czujemy, że nie możemy bezczynnie patrzeć na to, jak Organ stawia oszczędności ponad ich przyszłość. Apelujemy, prosimy..., oddajcie marzenia naszym dzieciom!

W starostwie z rodzicami oraz uczennicą spotkała się Ewa Gajzler z Zarządu Powiatu Radomszczańskiego oraz Andrzej Kucharski - naczelnik wydziału edukacji. O godzinie 13.00 rodzice mają pojawić się jeszcze raz w Starostwie. W tym czasie ze sprawą zapoznać się mają przedstawiciele Urzędu.

Więcej o:
liceum liceum radomsko starostwo powiatowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE