Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Radomsku w sprawie dodatkowej klasy w I LO

Fot. Sebastian Nems

Rodzice uczniów, którzy skończyli podstawówki i aplikowali do szkół średnich - już drugi raz odwiedzili dziś (20 lipca) - Starostwo Powiatowe w Radomsku. Na sali konferencyjnej spotkali się z Ewą Gajzler z Zarządu Powiatu, Andrzejem Kucharskim - naczelnikiem wydziału edukacji oraz z Krzysztofem Zygmą - przewodniczącym Rady Powiatu Radomszczańskiego i Renatą Koselą - dyrektorką I LO. Dyskutowano o uruchomieniu kolejnej klasy pierwszej w I LO w Radomsku. Chodzi o profil biologiczno-chemiczny.

Rodzice wielokrotnie podkreślali, że ich pociechom zabrakło niewielkiej ilości punktów by dostać się do klasy o kierunku biologiczno-chemicznym. Przez czas szkoły podstawowej uczyli się wzorowo i uzyskiwali świadectwa z czerwonym paskiem. Nauka w klasie biologiczno-chemicznej, właśnie w I Liceum Ogólnokształcącym była ich marzeniem. Niektórym uczniom brakowało do ostatniej osoby, która do klasy się dostawała np. 0,6 pkt. Rodzice uważają, że to krzywdzące dla ich dzieci. Rano złożyli więc petycję do Starosty Radomszczańskiego z prośbą o stworzenie drugiej klasy o takim kierunku w I LO.

Władze powiatu poprosiły rodziców o dodatkowy czas na analizę problemu. W czwartek do końca dnia pracy lub w piątek rano ma zapaść decyzja, co do tego czy dodatkową klasę można stworzyć. Na co bardzo liczą rodzice.

- Poprosiłam wydział o analizę dodatkowych materiałów, tak jak nas pan – tata jednej z uczennic poinformował – decyzja musi zapaść do piątku. Będziemy robić dodatkowe symulacje i pochylać się nad tym jak by te symulacje wyglądały, gdyby ten dodatkowy profil powstał. Na pewno uwzględnimy wszystkie racjonalne argumenty. Ale muszą państwo mieć na uwadze, że my na szkoły musimy spojrzeć globalnie - mówiła Ewa Gajzler z Zarządu Powiatu.

W I LO powstanie w nowym roku szkolnym 7 klas pierwszych, zaplanowano jedną klasą o kierunku biol-chem. W II LO klasy o tym nachyleniu mają być dwie –jedna z rozszerzoną matematyką – lecz w II LO nie ma pełnego obłożenia tej klasy.

Obecnie 1333 dzieci ma kontynuować naukę w klasach pierwszych utworzonych w siedmiu szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Radomszczański.

I LO w Radomsku – 7 klas, 238 uczniów (liczba wolnych miejsc - 0),
II LO w Radomsku – 5 lub 6 klas, 181 uczniów (liczba wolnych miejsc – 23),
ZSP nr 1: LO – 3 klasy, 99 uczniów (0), technikum – 3 klasy, 87 uczniów (15), szk. branżowa – 2 klasy, 59 (1),
ZSDiOŚ : technikum – 4 klasy, 115 uczniów (20), szk. branżowa – 3 klasy, 66 (21),
ZSEE: technikum - 7, klas, 233 uczniów (0),
ZSE: technikum – 6 klas, 204 uczniów, (0),
ZSP w Przedborzu (LO) – 2 klasy, 51 uczniów (17).

Czytaj też: Chcą by ich dzieci uczyły się w I LO w Radomsku w klasie o profilu biologiczno-chemicznym

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Radomsku w sprawie dodatkowej klasy w I LO
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE