Bełchatowska Noc Muzeów już wkrótce

Bełchatowska Noc Muzeów już wkrótce Fot. UM Bełchatów

Ekspozycje stałe i czasowe, projekcja filmów, prezentacje multimedialne, wspólne odkrywanie tajemnic – tak w największym skrócie opowiedzieć można to, co dziać się będzie podczas tegorocznej bełchatowskiej Nocy Muzeów. Na zwiedzanie wieczorową porą w świecie realnym lub wirtualnym już 16 maja zapraszają Muzeum Regionalne i Giganty Mocy.

Przed nami kolejna edycja Nocy Muzeów. Nie będzie to jednak impreza podobna do tych z lat poprzednich. Na pewno będzie miała skromniejszy charakter. Wszystkiemu winna jest epidemia koronawirusa. W związku z tym w Muzeum Regionalnym obowiązywać będą specjalne środki ostrożności, z kolei po Gigantach Mocy poruszać się będziemy online.

Drzwi do dworu Olszewskich otwarte zostaną dla zwiedzających już w najbliższą sobotę o godz. 18.00. Na dobry początek „Zamaskowanej Nocy Muzeów” zapraszamy na spotkanie z artystką Małgorzatą Podracką, autorką prac składających się na wystawę „Retrospektywa – Teraźniejszość”. W programie są również projekcja filmów z serii „Muzeum Utracone” oraz prezentacja multimedialna „Historia Bełchatowa”. Przez trzy godziny, od 18.00 do 21.00, będzie można również zwiedzać ekspozycje stałe, w tym te przedstawiające dzieje miasta i wnętrza dworskie z przełomu XIX i XX wieku.
 
>>> Muzeum Regionalne ponownie otwiera swoje podwoje dla zwiedzających

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim gościom podczas nocnego zwiedzania obowiązywać będą ściśle określone zasady. Ograniczenie liczby osób przebywających w jednym czasie na terenie placówki (23 osoby na pierwszym piętrze, 20 osób na parterze), poruszanie się wzdłuż wyznaczonych traktów komunikacyjnych, zachowywanie właściwego dystansu – to najważniejsze z nich. Jednocześnie organizatorzy proszą, by uczestnicy imprezy mieli ze sobą maseczki ochronne i rękawiczki jednorazowe. Dla tych, którzy tej wyjątkowej nocy nie będą mogli odwiedzić muzeum, przygotowane zostaną wideo- i fotorelacje na Youtube oraz facebookowym profilu placówki.

Ciekawą propozycję dla mieszkańców mają także bełchatowskie Giganty Mocy. Ponieważ Miejskie Centrum Kultury nadal jest zamknięte dla odwiedzających, to tegoroczna Noc Muzeów przenosi się do świata wirtualnego. Eskapada online po Ekspozycji potrwa od godz. 22.00 do 24.00. W tym czasie będzie można zajrzeć wszędzie tam, gdzie kryją się najróżniejsze tajemnice, posłuchać mamuta Stefana, zwiedzić kopalnię i elektrownię, a z interaktywnych tablic ThinkLink dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, m.in. na temat górniczych tradycji. W ramach „Dobrej Nocki Muzeów w PGE Gigantach Mocy” zaplanowano też konkurs na najzabawniejsze zdjęcie sprzed komputera. Jak czytamy na stronie organizatora, „mile widziane opaski do spania”.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
noc muzeów 2020 bełchatów noc muzeów giganty mocy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE