Bełchatów: zmiana organizacji ruchu - Kwiatowa/1 Maja

Bełchatów: zmiana organizacji ruchu - Kwiatowa/1 Maja Fot. UM Bełchatów

Od poniedziałku, 21 marca zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic Kwiatowej i 1 Maja w Bełchatowie. Ma to związek z trwającą przebudową ul. Kwiatowej. Inaczej też pojadą miejskie autobusy.

Pierwszy etap remontu ul. Kwiatowej dobiega końca. Gotowa jest sieć wodociągowa oraz instalacje: wodna, sanitarna i deszczowa. Podłoże zostało utwardzone, trwa budowa chodników, ciągu pieszo-rowerowego oraz oświetlenia.

Kolejny etap zakłada przebudowę skrzyżowania ulic Kwiatowej i 1 Maja. By zwiększyć przepustowość samej ul. Kwiatowej, drogowcy wykonają prawoskręt właśnie w 1 Maja. Co za tym idzie, istniejąca sygnalizacja świetlna wymaga modernizacji. Poza tym konieczne jest wykonanie oświetlenia oraz niezbędnych prac drogowych. Dlatego też na czas robót, od poniedziałku, 21 marca, skrzyżowanie zostanie zamknięte. W tym rejonie obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Co ważne, skrzyżowanie wyłączone będzie także z ruchu pieszych.

Tymczasowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania Kwiatowa / 1 Maja

  • skręcając w prawo z ul. Pileckiego ruch możliwy będzie jedynie do przychodni i policji, aby ominąć skrzyżowanie, należy wcześniej skręcić w ul. Okrzei, a następnie w ul. Dąbrowskiego,
  • jadąc ul. Okrzei, można skręcić w ul. Kwiatową, ale dojazd będzie możliwy wyłącznie do marketu,
  • jadąc od stadionu z ul. 1 Maja można skręcić w ul. Dąbrowskiego: w prawo - w stronę Placu Wolności lub w lewo – w kierunku os. Okrzei. 

Jak pojadą emzetki?

Zamknięcie skrzyżowania ulic Kwiatowej i 1 Maja, skutkować będzie także zmianą tras emzetek linii nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10. Wyłączone z użytkowania zostaną przystanki na 1 Maja przy policji i liceum. Z kolei na ul. Dąbrowskiego nie będą zatrzymywać się autobusy linii 3, 4, 5, 6, 10. Utworzone zostaną także tymczasowe przystanki dla linii 1 i 2. Szczegóły dotyczące zmian w komunikacji miejskiej, można znaleźć na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji http://www.mzk.belchatow.pl/.

Wszystkie prace związane z przebudową ul. Kwiatowej kosztować będą 5,5 mln zł. Na realizację tego zadania miasto pozyskało 1,9 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Drogowych. Inwestycję współfinansuje także powiat bełchatowski – mowa o 750 tys. zł.

Więcej o:
bełchatów zmiana organizacji ruchu ulica kwiatowa utrudnienia inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE