Będzie kolejna lodówka społeczna. Stowarzyszenie Spot Radomsko dostanie na ten cel wsparcie z magistratu

Będzie kolejna lodówka społeczna. Stowarzyszenie Spot Radomsko dostanie na ten cel wsparcie z magistratu Fot. archiwum/Siedziba Stowarzyszenia Spot Radomsko na ulicy Warszyca 4

30 maja prezydent Jarosław Ferenc wydał zarządzenie dotyczące przekazania 5 tys. zł dla Stowarzyszenia Spot Radomsko. Zleca się tej organizacji działania pomocowe na rzecz osób najuboższych i bezrobotnych. Stowarzyszenie chce stworzyć lodówkę społeczną.

Na tę decyzję działacze Stowarzyszenia musieli trochę poczekać i złożyć pewne korekty w swoim wniosku. Paweł Aulich inicjator lodówki społecznej zapowiada, że niezwłocznie po podpisaniu umowy z magistratem ruszą prace związane z uruchomieniem „jadłodzielni”. Może będzie to już w połowie czerwca.

- Przekonałem się, że nie jest zbyt łatwo coś zrobić w kooperacji z Urzędem Miasta Radomska, ale się udaje i to jest taki mały dowodzik na to i jest to dobra wróżba na przyszłość. Jeszcze wiele, mam nadzieję, wspólnych z miastem czeka nas projektów. Może będzie szybciej, może będzie sprawniej. Oby. Grunt to się nie zniechęcać, nie poddawać, uczyć się od siebie – mówi Paweł Aulich.

Lodówka stanie w siedzibie Stowarzyszenia Spot Radomsko na ulicy Warszyca 4. Będzie działać minimum 4 razy w tygodniu, w godzinach pracy Stowarzyszenia.

- Od 10 lat mamy radar na oczekiwania, dzięki temu że jesteśmy bardzo blisko mieszkańców. Można pomyśleć że to wszytko jest anonimowe i zawieszone gdzieś w przestrzeni wirtualnej, ale my dzięki temu co robimy online bardzo dużo widzimy. Obserwujemy co się sprawdza w innych miastach i staramy się takie działania skalować w naszym mieście. Jeszcze dwa, trzy lata temu nikt nie myślał o zbieraniu nakrętek w czerwone serduszka stojące w przestrzeni publicznej. Sprawdziło się to raz, inni poszli z tym nurtem i obecnie w Radomsku jest wiele takich miejsc gdzie wrzucać można nakrętki i nie widziałam też że by serduszka te stały puste – mówi Aneta Bogdan ze Stowarzyszenia Spot Radomsko.

Czytaj też: Stowarzyszenie Spot Radomsko stara się o lodówkę społeczną. Miasto odrzuca ofertę

Więcej o:
lodówka lodówka społeczna lodówka radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE