Będą utrudnienia na A1

Będą utrudnienia na A1

W najbliższy poniedziałek, 30 maja 2022 r. rozpocznie się jeden z ostatnich etapów nanoszeniem docelowego (grubowarstwowego) oznakowania poziomego na fragmencie autostrady A1 na odc. Tuszyn – Piotrków Tryb.

Prace prowadzone będą na jezdni zachodniej (kier. Katowice) między węzłami Piotrków Tryb. Zach i Piotrków Tryb Pd. a także na krótkim odcinku do połączenia z sąsiednim kontraktem, czyli do 352 km.

Całość prac podzielono na dwa etapy: 

- Etap 1 (wprowadzenie w poniedziałek 30 majak ok. godz. 10.00).

- Pojazdy jadące A1 od Gdańska w obrębie węzła Piotrków Trybunalski Zachód będą poruszały się jednym (prawym) pasem ruchu od km 347+800 – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Następnie cały ruch zostanie przekierowany na zachodnią jezdnię rozprowadzającą węzła Piotrków Trybunalski Południe, którą bez przeszkód pojedziemy w kierunku Katowic. 

- Etap 2 – (planowane wprowadzenie we wtorek w późniejszych godzinach)

- W stosunku do Etapu I zasadniczą zmianą dla jadących w stronę Katowic będzie fakt, że oprócz możliwości poruszania się jezdnią rozprowadzjącą, kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas głównej jezdni autostrady – informuje Maciej Zalewski.

Przewidywane zakończenie tych prac, to 3 czerwca, jednak ze względu na fakt, że wymagają one bezwzględnie bezdeszczowej aury, termin może ulec zmianie. 

Drogowcy apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności, ze względu na pracujących na drodze ludzi.

Więcej o:
województwo łódzkie a1 autostrada utrudnienia gddkia oznakowanie poziome

Załączniki

katowice_ruch_po_jzr_zachod_.pdf

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE