Bałagan przy kontenerach w Radomsku. PGK wyjaśnia

Bałagan przy kontenerach w Radomsku. PGK wyjaśnia Fot. arch. redakcji

W środę, 5 maja 2021 r. na portalu www.radomsko24.pl opublikowaliśmy dwa artykuły na temat bałaganu, jaki można spotkać wokół kontenerów na śmieci, znajdujących się m.in. na radomszczańskich osiedlach, czy podwórkach kamienic w centrum miasta. Po naszych publikacjach do problemu tego odniosło się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Publikujemy treść wpisu, jaki pojawił się na facebookowym profilu miejskiej spółki komunalnej.

Zdarza się, że do naszej spółki docierają sygnały o „nieładzie” panującym przy lub w bezpośredniej bliskości pojemników na odpady.

W ostatnich dniach zdjęcia z radomszczańskich podwórek, na których widać spory „nieład” wokół pojemników pojawiły się także w przestrzeni medialnej. To smutne, że do takich sytuacji dochodzi. Wielokrotnie niestety ten „nieład” sprzątają nasi pracownicy, mimo, że nie leży to w zakresie usługi.

Przypominamy, że PGK Sp. z o.o. w Radomsku realizuje usługę odbioru odpadów od mieszkańców miasta Radomska zgodnie z harmonogramami odbioru. Przypominamy także, że odpady gabarytowe także odbierane są w wyznaczonych w harmonogramach terminach. Aby zapobiec powstawaniu podobnego „bałaganu” warto pamiętać, że w przypadku odpadów wielkogabarytowych najlepiej wystawić je przeddzień planowanego odbioru. W przypadku odpadów poremontowych należy zamówić stosowny kontener lub dostarczyć je samodzielnie i oddać bezpłatnie (1000 kg na rok) do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Płoszowie przy ul. Jeżynowej 40.

W przypadku, gdy dostarczone przez nas pojemniki na odpady nie są wystarczające, by pomieścić wszystkie „produkowane” przez mieszkańców odpady, istnieje możliwość domówienia dodatkowego pojemnika.

Zachęcamy także by zwłaszcza we wspólnotach mieszkaniowych i spółdzielniach składować odpady w tzw. gniazdach zorganizowanych w specjalnie do tego wydzielonych miejscach, zadaszonych i odgrodzonych, do których dostęp będą mieli tylko uprawnieni mieszkańcy.

Dbajmy o przestrzeń wokół siebie codziennie. Życie ma wtedy zdecydowanie lepszy smak.

Czytaj też:

„Morze” śmieci na jednym z podwórek w centrum Radomska

Problem śmieci. Tym razem na ul. Piastowskiej w Radomsku

Więcej o:
radomsko pgk radomsko śmieci bałagan odpady kontenery
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE