60-latek przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 56 km/h

60-latek przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 56 km/h Fot. KPP Radomsko

W środę, 5 lipca 2023 r. policjanci zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h.

Do zdarzenia doszło w Łowiczu w gminie Kobiele Wielkie.

- Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, podczas wykonywania pomiarów prędkości ujawnili kierowcę, który pojazdem marki nissan poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 106 km/h. 60-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych. Stracił również prawo jazdy na okres trzech miesięcy – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci przypominają, że przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h wiąże się z zawieszeniem uprawnień na okres trzech miesięcy. Jeżeli kierowca, który stracił prawo jazdy na trzy miesiące, w tym czasie dalej będzie prowadził pojazd, straci je na kolejne trzy miesiące. W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów straci uprawnienia.

- Prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nieprzypadkowo w rejonach skrzyżowań, przejść dla pieszych czy w miejscach, z których korzystają zmotoryzowani, jak i inni uczestnicy ruchu drogowego, często wprowadzone są ograniczenia prędkości. Zadaniem policjantów jest kontrola przestrzegania przepisów w tego typu miejscach – podkreśla Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
policja radomsko powiat radomszczański łowicz gmina kobiele wielkie zatrzymanie przekroczenie prędkości kierowca
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE