1300 ton gigantycznego transportu na A1

Fot. GDDKiA Łódź

Za nami druga noc z 15 na 16 listopada największego w historii transportu drogowego przez województwo łódzkie. Elementy maszyny TBM transportowane są autostradą A1 do miejsca przeznaczenia.

- Wszystko poszło nadzwyczaj sprawnie. Pięć zespołów pojazdów o łącznej masie ok. 1300 ton dotarło z MOP-u Stobiecko Szlacheckie w okolice Polichna niemal pół godziny przed czasem. Za nami jednocześnie najtrudniejszy odcinek – czyli budowa między Kamieńskiem i Piotrkowem Trybunalskim – mówi Maciej Zalewski, z łódzkiego oddziału GDDKiA.

16 listopada po 22.00 kontynuacja podróży. Transport ruszy drogą ekspresową S8 z okolic Polichna za Rawę Mazowiecką, gdzie będzie miał miejsce dłuższy postój – do wieczora 18 listopada, kiedy konwój ruszy w kierunku Warszawy. Podróżującym nocą ze Śląska do Warszawy sugerujemy wybór autostrady A1 do węzła Łódź Pn. i dalej autostrady A2 do stolicy. Unikną z pewnością przymusowych postojów.

Po dotarciu do celu, maszyna TBM wydrąży tunel o długości 2 255 m pod wzgórzem Grochowiczna w ciągu drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłami Rzeszów Południe i Babica w województwie podkarpackim.

ZOBACZ: Olbrzymie elementy TBM na A1. Ruch skierowany na drogę krajową nr 91

Więcej o:
a1 a1 kamieńsk węzeł kamieńsk utrudnienia w ruchu tbm
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE