ZSE w Radomsku jako jedyna szkoła w powiecie z akredytacją Erasmusa

ZSE w Radomsku jako jedyna szkoła w powiecie z akredytacją Erasmusa

W piątek 26 lutego, Narodowa Agencja Programu Erasmus opublikowała wyniki konkursu wniosków o akredytację. Wniosek „Ekonomika” opracowany przez nauczyciela i koordynatora dotychczasowych projektów mobilnościowych Magdalenę Geniusz-Starostkę został bardzo wysoko oceniony i znalazł się na 36 miejscu na 433 zaakceptowane i tym samym szkoła będzie mogła przez najbliższe 7 lat realizować projekty mobilnościowe dla swoich uczniów i nauczycieli.

Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus.

- Akredytacja jest nowością w programie Erasmus, aby ją uzyskać należało wypełnić dokumenty konkursowe i opisać szczegółowo jakie działania planuje wdrożyć szkoła by zapewnić wysoką jakość realizowanych staży i kursów – mówi Magdalena Geniusz-Starostka.

Akredytacja może być zatem utożsamiana z uzyskaniem biletu wstępu do programu lub rodzajem stałego członkostwa w programie.

- W ramach przyznanej akredytacji szkoła planuje coroczną organizację staży zawodowych w krajach europejskich dla uczniów wszystkich zawodów oraz cykliczne zagraniczne kursy doskonalące dla nauczycieli przedmiotów zawodowych. To drugie przedsięwzięcie jest nowością i z pewnością przyczyni się do poprawienia jakości pracy szkoły - dodaje.

Zespół Szkół Ekonomicznych to szkoła, która jako pierwsza w powiecie radomszczańskim rozpoczęła realizację projektów mobilnościowych dla swoich uczniów w 2011 roku. Od tamtej pory corocznie uczniowie mają szansę zdobywać doświadczenie zawodowe w krajach Europy. Pracując w firmach we Francji, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii nabywają nowych umiejętności praktycznych ale również doskonalą języki obce i poznają kulturę innych państw.

Więcej o:
zse radomsko ekonomik radomsko erasmus radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE