Zmarła druga osoba po wypadku w Makowiskach w powiecie pajęczańskim

Zmarła druga osoba po wypadku w Makowiskach w powiecie pajęczańskim Fot. OSP KSRG Makowiska/KPP Pajęczno

Nie żyje 26-letni mężczyzna, który wspólnie z mamą i siostrą udzielał pomocy kobiecie – której auto wpadło do rowu (19 grudnia 2021 roku). Gdy grupa osób próbowała pomóc poszkodowanej - wtedy wjechał w nich inny samochód. Śmierć na miejscu poniosła 60-letnia kobieta, natomiast reszta osób trafiła do szpitali. Niestety dotarły do nas smutne wieści, że nie udało się uratować życia 26-latka, po blisko dwóch tygodniach walki zmarł.

19 grudnia 2021 roku o 22:30 w Makowiskach na drodze krajowej nr 42 doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Jadąca Citroenem Berlingo 60-letnia mieszkanka gminy Pajęczno straciła panowanie nad pojazdem i wpadła do rowu.  Bez obrażeń wyszła z auta i udała się do jednego z domów w Makowiskach, aby poprosić o pomoc w wyciągnięciu samochodu. Do tragedii doszło kiedy wraz z trójką domowników wrócili na miejsce zdarzenia. Wtedy jadąca od strony Pajęczna 19-latka kierująca oplem (mieszkanka powiatu pajęczańskiego) straciła panowanie nad pojazdem zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu. Pojazd został wyrzucony i z wielkim impetem uderzył w cztery osoby stojące na chodniku. 60-letnia kobieta pomimo długiej reanimacji poniosła jednak śmierć na miejscu. 26-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta w stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitala. Ponadto potrącona 48-latka w stanie niezagrażającym życiu została również przewieziona do szpitala. Niestety nie udało się uratować życia 26-latka, który po blisko dwóch tygodniach walki zmarł.

Zmarły 26-latek był strażakiem ochotnikiem OSP KSRG w Makowiskach. Druhowie w mediach społecznościowych zamieścili wpis, w którym pożegnali swojego kolegę:

- W czwartek 6 stycznia 2022 roku o godz. 13:30 odbędzie się pogrzeb naszego kolegi ś.p. druha Piotra Krycha (lat 26). Ś.P. Piotr Krych od wczesnych lat swojej młodości związany był z Ochotniczą Strażą Pożarną w Makowiskach. W roku 2011 wstąpił do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Następnie od 2014 roku po ukończeniu szkolenia dla strażaków – ratowników OSP brał czynny udział w wielu akcjach ratowniczo – gaśniczych prowadzonych na terenie naszego powiatu. Podczas swojej 10-letniej społecznej służby reprezentował również kilkakrotnie jednostkę OSP Makowiska podczas zawodów sportowo – pożarniczych, wchodząc w skład drużyny sportowej.
Strażakiem – ratownikiem jest się zawsze nie tylko gdy jest alarm i wyjazd ze strażnicy. Tak było tego tragicznego wieczora w dniu 19 grudnia 2021 roku, kiedy to nasz kolega druh Piotrek bezinteresownie pospieszył udzielić pomocy osobie po kolizji drogowej... Niestety nie zdążył udzielić tej pomocy ponieważ sam w ułamku sekundy został ciężko ranny.
Drogi Piotrze jadąc do zdarzenia nie spodziewaliśmy się, że przyjdzie nam ratować właśnie Ciebie naszego kolegę. Cały czas mięliśmy nadzieję, że wyjdziesz z tego i jeszcze przyjedziesz na zbiórkę, że jeszcze wyjedziesz z nami na alarm... Stawimy się wszyscy w komplecie aby oddać Ci ostatnią posługę, na którą w pełni zasłużyłeś Cześć Twojej Pamięci - napisali druhowie ochotnicy z OSP KSRG Makowiska.

Więcej o:
wypadek Makowiska Makowiska śmiertelne potrącenie Makowiska Pajęczno wypadek drogowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE