Złodziej – recydywista trafił do aresztu

Złodziej – recydywista trafił do aresztu Fot. KPP Radomsko

Radomszczańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zuchwałe kradzieże oraz inne przestępstwa. 47-latek z kradzieży uczynił sobie sposób na życie. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności, ze względu że działał w warunkach recydywy.

Działania kryminalnych i czynności śledczych pozwoliły na zastosowanie wobec 47-letniego radomszczanina tymczasowego aresztowania. Mężczyzna w grudniu 2023 roku kilka razy ukradł towar z różnych placówek handlowych znajdujących się na terenie Radomska. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że 47-latek najczęściej dokonywał kradzieży w drogeriach.

- Pozyskany w ten sposób towar sprzedawał po „okazyjnych cenach” a pieniądze przeznaczał na bieżące potrzeby i alkohol. Straty zostały oszacowane na ponad 3 tysiące złotych. Mężczyzna usłyszał łącznie 4 zarzuty, 2 związane z  kradzieżą i kolejne dotyczące kradzieży zuchwałej. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Radomszczanin znany jest lokalnym mundurowym ze względu na liczne konflikty z prawem – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Na wniosek prokuratora sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kradzież zuchwałą grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywy, sąd może zwiększyć tę karę nawet do 12 lat.

Więcej o:
radomsko policja radomsko kradzież złodziej zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE