Złamał prawo własności przemysłowej, sprzedawał także nielegalne oprogramowanie

Złamał prawo własności przemysłowej, sprzedawał także nielegalne oprogramowanie Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dotarli do mężczyzny, który na jednym z portali sprzedażowych oferował tester diagnostyczny z podrobionym znakiem towarowym marki samochodów ciężarowych. Za takie łamanie prawa własności przemysłowej ustawa przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli także interfejs do diagnostyki komputerowej samochodów z nielegalnym oprogramowaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą piotrkowskiej komendy policji pozyskali informację dotyczącą sprzedaży testera diagnostycznego z zastrzeżonym podrobionym znakiem towarowym jednej z marek pojazdów ciężarowych oraz nielegalnego oprogramowania do diagnostyki pojazdów.

- Rozpoczęła się żmudna i utrudniona praca piotrkowskich funkcjonariuszy z uwagi na fakt, że sprzedający na portalu sprzedażowym ukrywał się pod przypadkową nazwą użytkownika. Skrupulatna analiza i dokładne sprawdzenia zaowocowały skutecznym wytypowaniem wytwórcy ogłoszenia i ustaleniem miejsca, w którym mógł przebywać. 18 sierpnia 2023 roku piotrkowscy stróże prawa w jednym z garaży użytkowanym przez podejrzewanego o łamanie prawa 34-latka znaleźli nielegalny tester z oprogramowaniem diagnostycznym, zabezpieczyli także interfejs do samochodów ciężarowych. Wartość strat na szkodę producenta jednej z marek samochodów ciężarowych oszacowano na ponad 107 tysięcy złotych. 34-latek usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z ustawy o prawie własności przemysłowej za posiadanie i wprowadzanie do obrotu towarów z zastrzeżonym podrobionym znakiem towarowym – informuje Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Mężczyźnie przedstawiono także zarzut przestępstwa jakim jest uzyskanie bez zgody producenta programów komputerowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za takie łamanie prawa 34-latek może trafić za kratki na 5 lat.

Więcej o:
prawo złodziej piotrków trybunalski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE