Zbliża się rocznica Powstania Warszawskiego

W tym roku już 66. raz Polacy będą obchodzić rocznicę Powstania Warszawskiego. Z tej okazji 1. sierpnia, w dzień wybuchu tego jednego z najważniejszych zrywów wolnościowych w historii Polski,... ››

W tym roku już 66. raz Polacy będą obchodzić rocznicę Powstania Warszawskiego. Z tej okazji 1. sierpnia, w dzień wybuchu tego jednego z najważniejszych zrywów wolnościowych w historii Polski, Radomsko również uczci pamięć poległych Powstańców.


Prezydent Miasta Radomska apeluje o wywieszenie w tym dniu flag państwowych oraz uczczenie pamięci bohaterów tamtych wydarzeń chwilą zadumy i zatrzymaniem się na moment w rocznicę wybicia godziny „W”, kiedy o 17.00, w hołdzie pamięci o bohaterach, włączone zostaną na chwilę miejskie syreny alarmowe.


Zaś Miejski Dom Kultury i Fundacja Inicjatyw Kulturalnych dla uczczenia zapraszają na wspólne śpiewanie pieśni powstańczych pt. „WARSZAWO MA...”. Dnia 1 sierpnia o godz. 17.00 w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury wystąpią młodzi radomszczańscy wykonawcy. Widowisko reżyseruje Barbara Chutkiewicz.

 


Więcej o:
powstanie warszawskie radomsko warszawa 1944
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE