Zamknął znajomego w piwnicy, ukradł mu samochód i usiłował ukryć się przed policjantami w lesie

Zamknął znajomego w piwnicy, ukradł mu samochód i usiłował ukryć się przed policjantami w lesie Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy kryminalni po pościgu zatrzymali mężczyznę , który przed stróżami prawa próbował ukryć się w lesie. Kradzież samochodu, udzielanie substancji psychotropowych innym osobom, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grożenie znajomemu i zamknięcie go w piwnicy pod podłogą pokoju, to tylko niektóre z przestępstw, które popełnił. Skuteczne działanie piotrkowskich policjantów doprowadziło do przedstawienia 37-latkowi przez prokuratora łącznie 10 zarzutów a sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Historia zaczyna się 7 maja 2023 roku, kiedy to policjanci dostali informację o mężczyźnie, zamkniętym wbrew swojej woli w domu wynajmowanym przez znajomego na terenie powiatu piotrkowskiego. Jak się później okazało wydostał się z niego wybijając szybę w oknie.

- Znajomy, którego odwiedził, ukradł mu samochód i odjechał w nieznanym kierunku. Policjanci rozpoczęli żmudną pracę. Analizowali każdy szczegół sprawdzając wszystkie tropy, które miały doprowadzić ich do zatrzymania sprawcy. Sprawa nie należała do łatwych. Podejrzewany o kradzież często zmieniał miejsca pobytu. Piotrkowscy kryminalni i policjanci wolborskiego komisariatu połączyli siły – informuje Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie Tryb.

9 maja 2023 roku na terenie gminy Sulejów, funkcjonariusze ruszyli w pościg za kierowcą skradzionego bmw używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Amator cudzego mienia nie miał zamiaru stanąć oko w oko z policjantami, ignorując wydawane przez nich wyraźne polecenia do zatrzymania się. Na wysokości Witowa porzucił pojazd i wbiegł do lasu. Rozpoczęła się policyjna obława. Po kilku godzinach poszukiwań kryminalni jadąc krajową 74 w Poniatowie zauważyli idącego poboczem mężczyznę i pomimo wieczornej pory, a przez to słabej widoczności rozpoznali w nim poszukiwanego sprawcę kradzieży.

- 37-latek na widok zatrzymującego się radiowozu ruszył w kierunku lasu. Dołączyły kolejne kryminalne patrole nie dając mu szans na dalszą ucieczkę. Zatrzymany i obezwładniony przez funkcjonariuszy mężczyzna trafił jeszcze tej samej nocy do policyjnej celi. Policjanci zebrali materiał dowodowy ustalając, że mężczyzna oprócz kradzieży popełnił przestępstwo łamiąc obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – mówi rzeczniczka policji z Piotrkowa.

Ponadto policjanci zabezpieczyli w wynajmowanym przez niego domu i samochodzie substancje psychotropowe. Ustalili także, że udzielał je innym osobom. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także za zmuszenie pokrzywdzonego bezprawną groźbą uszkodzenia ciała do wejścia do pomieszczenia i uniemożliwienie jego opuszczenia. Sprawca szeregu przestępstw usłyszał łącznie 10 zarzutów, za które może spędzić w więzieniu do 5 lat. Wobec podejrzanego sąd zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Więcej o:
Zamknął znajomego w piwnicy ukradł mu samochód i usiłował ukryć się przed policjantami w lesie Piotrków Zamknął znajomego w piwnicy ukradł mu samochód i usiłował ukryć się przed policjantami w lesie MKP Piotrków Zamknął znajomego w piwnicy ukradł mu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE