Z Przedborza wyruszył I Wojewódzki Rajd Rowerowy. W ten sposób zainaugurowano sezon turystyczny

Fot. Wojciech Bojdo

Ziemia Łódzka oferuje mieszkańcom a także turystom wiele atrakcji. Są zabytki, piękne krajobrazy, rzeki oraz lasy. Najlepiej podziwiać je, poruszając się jednośladem. Z takiego założenia wychodzi również Urząd Marszałkowski w Łodzi, który zorganizował I Wojewódzki Rajd Rowerowy „Szlakiem nad Pilicę”. Cykliści wyruszyli z Przedborza do Sulejowa.

I Wojewódzki Rajd Rowerowy „Szlakiem nad Pilicę” zainaugurował rowerowy sezon turystyczny w województwie łódzkim. W wydarzeniu wzięli udział cykliści z Przedborza oraz Gorzkowic. Był wśród nich wicemarszałek województwa łódzkiego - Zbigniew Ziemba.

- Chcemy pokazać, jak piękny jest nasz region, jak wiele walorów posiadamy, z których możemy korzystać. Samorząd województwa łódzkiego przygotował ponad sto tras rowerowych. Są to trasy oznakowane. Dzięki nim możemy zwiedzać najciekawsze miejsca na terenie naszego województwa – mówi Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Szlak „Nad Pilicę” to najnowszy szlak rowerowy, przygotowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

- Serdecznie zachęcam do tego, by korzystać z możliwości, jakie stworzyliśmy dzięki oznakowaniu tras turystycznych. Przyroda naszego regionu jest bardzo bogata, zwłaszcza w tych obszarach nadrzecznych. Bardzo zachęcam do tego, by turystyka rowerowa była realizowana, zarówno w formie zorganizowanej, jak i indywidualnej – dodaje Zbigniew Ziemba.

W I Wojewódzkim Rajdzie Rowerowym uczestniczył również lekkoatleta - Sylwester Bednarek, halowy mistrz Europy w skoku wzwyż z 2017 roku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański przedbórz I wojewódzki rajd rowerowy Urząd Marszałkowski w Łodzi turystyka rowerowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE