Wypadek w Bogusławicach na DK1. Zderzyły się ciężarówki i autokar

Wypadek w Bogusławicach na DK1. Zderzyły się ciężarówki i autokar Fot. OSP Radziechowice Drugie

2 lipca, na DK1 na wysokości miejscowości Bogusławice doszło to tragicznego wypadku. Zderzyły się dwie ciężarówki i autokar. Jeden z TIR-ów się zapalił. Jak informuje radio RMF FM autokarem mogło podróżować nawet 40 osób.

Z relacji dziennikarzy RMF FM wynika, że rannych zostało co najmniej 20 pasażerów. Stan kilku osób może być poważny. Na miejsce dotarły już cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wystartowały z Warszawy, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego i Opola.

- Poszkodowani pasażerowie w większości o własnych siłach opuścili autokar. Pozostali zostali ewakuowani. Kierowca autokaru był zakleszczony w pojeździe. Udało się go już wydostać – informuje radio RMF FM.

Do wypadku doszło na pasach w stronę Warszawy. Trasa jest całkowicie zablokowana. Policja w Radomsku już kieruje samochody na objazd, aby ominąć zablokowane miejsce wypadku.

W akcji ratunkowej wzięło udział 35 zastępów straży pożarnej z Radomska, Częstochowy, Katowic, Koniecpola i liczne jednostki OSP z pobliskich miejscowości.

Więcej o:
wypadek bogusławice wypadek dk1 wypadek w bogusławicach wypadek radomsko policja radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE