WybieraMY prezydenta Polski

WybieraMY prezydenta Polski

Trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich. 12 lipca, okale wyborcze będą czynne do godziny 21.00. W Radomsku uprawnionych do głosowania jest około 36 tys. osób.

Wyborcy powinni pamiętać, by na głosowanie koniecznie zabrać ze sobą dowód osobisty i maseczkę, warto też przynieść własny długopis lub pióro.

Głosować można na jednego z dwóch kandydatów. Aby głos był ważny, należy postawić jeden znak X w jednej kratce przy nazwisku wyłącznie jednego kandydata.

W lokalu wyborczym, należy pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. Przy wejściu są dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. W środku obowiązkowo trzeba zakryć usta i nos oraz utrzymywać 1,5 metrowy odstęp od innych osób. Żeby otrzymać kartę do głosowania, trzeba pokazać członkom komisji dokument potwierdzający tożsamość.

W sobotę 11 lipca, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS-y, w których przypomniało, że osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży i osoby niepełnosprawne będą mogły głosować bez kolejki. Prawo głosowania bez kolejki w niedzielę mają również osoby z dzieckiem do 3 lat.

Cisza wyborcza potrwa go godziny 21. Wtedy to poznamy wstępne wyniki wyborów.

Podczas I tury, która odbyła się dwa tygodnie temu, w Radomsku odnotowano rekordową frekwencję wynoszącą aż 62,82%. Państwowa Komisja Wyborcza o godz. 13.30 i 18.30 poda cząstkową frekwencję wyborczą w skali kraju.

Więcej o:
wybory 2020 wybory radomsko państwowa komisja wyborcza cisza wyborcza głosowanie radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE