Wsparcie od terytorialsów dla DPS w Bełchatowie

Wsparcie od terytorialsów dla DPS w Bełchatowie Fot. WOT

9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej udzieliła wsparcia w Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie

- Otrzymaliśmy informację, że ognisko koronawirusa pojawiło się w jednym z Domów Pomocy Społecznej na terenie województwa łódzkiego. Nawiązaliśmy kontakt z Dyrektorem placówki i ustaliliśmy procedurę działań – mówi Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej

Za pośrednictwem aplikacji „Odporna Wiosna” od Wojewody Łódzkiego wpłynął do WOT wniosek o pomoc w ewakuacji pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Na miejsce została skierowana karetka z Zespołem Interwencji Kryzysowej 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mieszkańcy DPS, którzy ulegli zakażeniu zostali przewiezieni do szpitali w Tomaszowie Mazowieckim i Zgierzu.

- Instytucje, które chciałyby skorzystać ze wsparcia żołnierzy 9. ŁBOT powinny za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego złożyć stosowny wniosek poprzez aplikację „Odporna Wiosna” - dodaje rzecznik.

Zespoły Interwencji Kryzysowej zostały powołane na mocy decyzji Ministra Obrony Narodowej. Ich zadaniem jest m. in. wsparcie ewakuacji i przywracanie zdolności do funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej. Zespół 9. ŁBOT jest kierowany do działania przez Dowództwo WOT na wniosek Głównego Inspektora Sanitarnego lub Wojewody Łódzkiego.

Więcej o:
wot dps bełchatowie ewakuacja dps bełchatów
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE