Wracamy do tematu: U nas żadnych „pułapek” nie ma

Wracamy do tematu: U nas żadnych „pułapek” nie ma Fot. nadesłane

- Nie ma żadnych „pułapek” zagrodzeń siatką na przejściach dla zwierzyny nad autostradą A1 w województwie łódzkim – odpowiada po naszym artykule „Kładki dla zwierząt nad autostradą to pułapki” Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA w Łodzi.

Na naszym portalu radomszczanin miłośnik rowerowych Marek Musiał relacjonował:

Kilka dni temu zaplanowałem sobie wycieczkę, aby zobaczyć jak wyglądają przejścia dla zwierzyny leśnej tzw. kładki nad autostradą A1 w okolicach Radomska. Obrazek, który zobaczyłem wprawił mnie w prawdziwe osłupienie.

ZOBACZ: Kładki dla zwierząt nad autostradą A1 to pułapki

Maciej Zalewski informacje dementuje.

- Po otrzymaniu informacji i zdjęć, nasi inspektorzy dokonali wizji lokalnej przejść. Już z samych zdjęć można było stwierdzić, że to nie teren (przejścia), które podlegają  łódzkiej GDDKiA. Inna kolorystyka balustrad itd., ale chcąc być wiarygodnym sprawdziliśmy na miejscu. Nic takiego nie ma. Zwierzyna może swobodnie migrować - dodaje Maciej Zalewski.

- Jeżeli coś takiego zauważył radomszczanin to najprawdopodobniej zajechał na rowerze już w województwo i przejścia w śląskim odcinku GDDKiA. Taki stan był może wprowadzony i był podyktowany epidemią ASF (ASF jest chorobą zakaźną i zaraźliwą dotyczącą wyłącznie świń i dzików - red.) - wyjaśnia nasz rozmówca.  

Więcej o:
autostrada a1 przejścia dla zwierząt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE