Wraca temat gniazd ptaków w parku Świętojańskim w Radomsku

Wraca temat gniazd ptaków w parku Świętojańskim w Radomsku Fot. arch. Radomsko24.pl

Tym razem za sprawą radnego Radosława Rączkowskiego i jego wniosku do prezydenta miasta, o podjęcie działań mających na celu usunięcia gniazd gawronów z koron parkowych drzew.

Temat gniazd ptaków i zanieczyszczania przez nie parku powraca jak bumerang. Kilka lat temu, miasto pierwszy raz wynajęło sokolnika, aby ten przepłoszył niechciane ptaki. Przy okazji radny Szymon Zyberyng (PiS) „rozsławił” nasze miasto na całą Polskę twierdząc, że drapieżnym ptakom, płoszącym gawrony dzieje się krzywda. Do Radomska przyjechały wówczas największe stacje telewizyjne i relacjonowały to wydarzenie na swoich antenach.

Radny Radosław Rączkowski podjął ponownie ten temat i złożył wniosek do prezydenta miasta o usunięcie gniazd ptaków z parku Świętojańskiego.

- Proszę o przeanalizowanie możliwości wynajęcia sokolnika przed okresem lęgowym w celu wyeliminowania gniazd. Działania takie z pewnością przyniosą miarodajne efekty i pozwolą mieszkańcom cieszyć się z tej przestrzeni – argumentuje swój wniosek radny.

 Ostatnia akcja płoszenia ptaków w parku Świętojańskim odbyła się w lutym 2020 roku.

Więcej o:
sokolinik park świętojański park świętojański radomsko radosław rączkowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE