WOŚP uruchamia infolinię dla osób potrzebujących wsparcia w związku z epidemią koronawirusa

WOŚP uruchamia infolinię dla osób potrzebujących wsparcia w związku z epidemią koronawirusa Fot. wosp.org.pl

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uruchomiła infolinię dla osób, które w związku z epidemią koronawirusa potrzebują wsparcia.

- Infolinia WOŚP powstała z myślą o osobach, które potrzebują wsparcia w związku z epidemią, ponieważ nie mogą opuścić domu, bo są w grupie ryzyka, a potrzebują na przykład zakupów - poinformowała we wtorek 14 kwietnia 2020 r. fundacja.

WOŚP przypomniała przy tym, że od połowy marca prowadzi akcję „Pomagamy”, w ramach której kontaktowane są ze sobą osoby potrzebujące wsparcia w codziennych czynnościach z tymi, które tej pomocy mogą udzielić. Udało się to już w ponad 400 przypadkach. Od wtorku można zwrócić się również o wsparcie, dzwoniąc do specjalny numer - 12 446 68 15.

Koordynator akcji „Pomagamy” Marcin Garczyński poinformował, że każdego dnia WOŚP otrzymuje bardzo dużo zgłoszeń w sprawie pomocy dla seniorów.

- Przez nasz formularz kontaktują się z nami ich bliscy. Wiemy, że taka forma kontaktu może być barierą dla części osób potrzebujących pomocy, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie infolinii - wyjaśnił Marcin Garczyński.

Jak dodał, w obliczu walki z koronawirusem znaczna część społeczeństwa zmuszona jest pozostać w domach, ale mogą one nadal potrzebować wsparcia w codziennych czynnościach - zakupach czy wyprowadzeniu psa. Dlatego fundacja prowadzi akcję i uruchomiła infolinię. Telefonować można od poniedziałku do piątku w godz. 9-17.

(PAP)

Więcej o:
koronawirus fundacja wośp infolinia koronawirus koronawirus radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE