Wojewoda łódzki: sytuacja epidemiczna w regionie jest poważna

Wojewoda łódzki: sytuacja epidemiczna w regionie jest poważna Fot. ŁUW

W szpitalach regionu łódzkiego z powodu COVID-19 przebywa dziś rekordowa liczba 2600 pacjentów. - Sytuację epidemiczną w województwie łódzkim należy ocenić jako poważną -powiedział PAP wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Wojewoda przekazał, że w regionie łódzkim wzrasta liczba chorych na COVID-19.

- Sytuację epidemiczną w województwie łódzkim należy ocenić jako poważną. W szpitalach z powodu COVID-19 przebywa dziś rekordowa liczba 2600 pacjentów, z czego 195 korzysta ze wspomagania oddychania na respiratorach - podkreślił Bocheński.

- Umiarkowany optymizm budzi delikatnie zmniejszająca się z dnia na dzień liczba stwierdzanych zakażeń. Nie ulega wątpliwości, że jeszcze nie możemy mówić o odprężeniu - oznajmił.

- Analiza danych epidemicznych skłania nas do apelowania o przestrzeganie zasad sanitarnych, a cała łódzka ochrona zdrowia musi pracować w stanie podwyższonej gotowości. Najbliższe dni i tygodnie przesądzą o dalszych działaniach - ocenił wojewoda Bocheński.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło we wtorek 6 kwietnia, 8245 nowych zakażeń koronawirusem w całym kraju, z tego w Łódzkiem 497.

PAP

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko szpital radomsko koronawirus apel koronawirus szpital koronawirus

Załączniki

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE