Władze powiatu wystąpiły o środki na zakup komputerów dla uczniów i nauczycieli

Władze powiatu wystąpiły o środki na zakup komputerów dla uczniów i nauczycieli Fot. pixabay.com

Prawie 100 tysięcy złotych – to wartość sprzętu komputerowego, o który w ramach programu „Zdalna Szkoła” wystąpił Powiat Radomszczański.

W związku z koniecznością zdalnego nauczania w czasach epidemii koronawirusa, Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało program „Zdalna Szkoła”, który umożliwi samorządom zakup komputerów (w cenie do 3,5 tys. zł) i tabletów (do 1,5 tys. zł) dla szkół. Fundusze na sfinansowanie tego przedsięwzięcia pochodzić będą z budżetu Unii Europejskiej. Na ten cel przeznaczono w skali kraju 186 milionów złotych.

Program nie przewiduje wkładu własnego ze strony samorządu. Zgodnie z jego zasadami, na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli Powiat Radomszczański może wydać do 100 tysięcy złotych.

Wniosek przygotowany przez pracowników Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomsku powstał w oparciu o zapotrzebowanie złożone przez wszystkie placówki oświatowe prowadzone przez powiat. Obejmuje on zakup 35 laptopów, 7 tabletów oraz 3 modemów umożliwiających dostęp do internetu (wartość całości zakupu: ponad 99,9 tys. zł).

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański zdalne nauczanie zakup kompyterów wniosek dofinansowanie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE