Władze powiatu radomszczańskiego z wizytą w Tomaszowie Maz.

Władze powiatu radomszczańskiego z wizytą w Tomaszowie Maz. Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Przedstawiciele władz powiatu radomszczańskiego odwiedzili Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim. Celem wizyty była wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie finansowania placówek oświatowych oraz zapoznanie się z działaniem nowo otwartego Centrum Kształcenia Praktycznego.

Wicestarosta Małgorzata Lewandowska, naczelnik Wydziału Edukacji Andrzej Kucharski i starszy inspektor tego wydziału Bernadetta Kowalik podczas spotkania ze Starostą Tomaszowskim Mariuszem Węgrzynowskim, Prezydentem Miasta Tomaszowa Marcinem Witko wraz z Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu Beatą Stańczyk zapoznali się m.in. z informacjami dotyczącymi modernizacji i adaptacji Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim. Dzięki tej inwestycji o wartości ok. 20 mln złotych (dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – ponad 11 mln złotych), powstała profesjonalnie wyposażona placówka edukacyjna, wyposażona w nowoczesny sprzęt maszynowy, jak również w zestawy komputerowe wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem. Wyposażenie to wykorzystywane będzie zarówno pod kątem realizacji podstawy programowej jak i przygotowywania uczniów do zdawania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach oraz potencjalnie - do kształcenia ustawicznego.

- Interesują nas zasady i możliwości tworzenia tego typu placówki, ponieważ także w powiecie radomszczańskim istnieje duża potrzeba nowoczesnego kształcenia zawodowego – mówi wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko wizyta tomaszów mazowiecki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE