Władze powiatu radomszczańskiego wizytują drogi

Władze powiatu radomszczańskiego wizytują drogi Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Zarząd Powiatu Radomszczańskiego, mając na uwadze stan techniczny oraz potrzeby związane z modernizacją dróg zarządzanych przez Powiat, rozpoczął cykliczną wizytację, która ma na celu ocenę prac dokonanych na drogach w 2021 roku oraz przygotowanie planu inwestycji i remontów w 2022 roku.

W poniedziałek 20 grudnia starosta Beata Pokora oraz członkowie Zarządu Powiatu: Ewa Gajzler i Michał Koski, a także Naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym Aleksander Broszkowski oglądali wybrane odcinki dróg na terenie gmin Gidle oraz Lgota Wielka. Wizytowali oddany do użytku po kompleksowym remoncie 1000-metrowy odcinek drogi nr 3900E we wsi Włynice, gm. Gidle (koszt zadania 264 204 zł, w tym 68 000 zł dofinansowania z gm. Gidle) oraz odcinek drogi 1921E w Lgocie Wielkiej (670 m, koszt zadania 259 293 zł, w tym 50 proc dofinansowania z gm. Lgota Wlk.).

- Obie drogi zyskały nową nawierzchnię. Remonty wykonane zostały przy wsparciu samorządów gminnych. Pragnę bardzo podziękować za współpracę, dzięki której poprawił się nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo użytkowników dróg – podkreśla starosta Beata Pokora.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko drogi wizytacja dróg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE