Władze powiatu radomszczańskiego przyłączyły się do akcji „Święty Mikołaj na Kresach”

Władze powiatu radomszczańskiego przyłączyły się do akcji „Święty Mikołaj na Kresach” Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Zarząd Powiatu Radomszczańskiego, reprezentowany przez Starostę Beatę Pokorę oraz Członek Zarządu Powiatu Ewę Gajzler przyłączył się do akcji „Święty Mikołaj na Kresach”. Podarowane słodycze i produkty żywnościowe trafią - jako świąteczne prezenty – do Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie, we Lwowie oraz na Białorusi.

Zbiórka darów prowadzona jest w piątek i sobotę (1 i 2 października) we wszystkich sklepach „Biedronka” w Radomsku, Kamieńsku i Przedborzu.

W ramach akcji „Święty Mikołaj na Kresach” zbierane są produkty spożywcze z długim terminem przydatności, artykuły szkolne, książki i zabawki, które przekazane zostaną mieszkającym na Kresach polskim rodzinom i dzieciom.

Koordynatorem akcji na terenie powiatu radomszczańskiego jest Edyta Sapis – Drozdek. Do akcji włączyła się Poseł na Sejm RP Anna Milczanowska, Stowarzyszenie Centrum Integracji Młodzieży Radomsko i Radomszczański Uniwersytet III Wieku, a także uczniowie szkół średnich powiatu radomszczańskiego wraz z kadrą pedagogiczną.

Zbiórka darów przeprowadzona zostanie też na terenie Starostwa Powiatowego w Radomsku oraz szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Radomszczański zbiórki publiczne do puszek i skarbonek.

Wszyscy, którzy chcą przyłączyć się do akcji „Święty Mikołaj na Kresach”, proszeni są o kontakt z jej koordynatorem Edytą Sapis - Drozdek, tel. 512 615 325.

Zbieranie darów potrwa do 17 października 2021 roku.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański akcja święty mikołaj na kresach
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE