Władze powiatu chcą rozwijać szkolnictwo zawodowe. Zaprosiły Łódzkiego Kuratora Oświaty

Fot. W. Bojdo

Szkolnictwo zawodowe wymaga dużych nakładów finansowych i rozwoju. Mówił goszczący w Radomsku Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty. Zapewnił, że będzie wspierać władze powiatu radomszczańskiego w ich dążeniu do modernizacji bazy szkolnictwa zawodowego.

Łódzki Kurator Oświaty odwiedził trzy powiatowe szkoły: Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu. Zapoznał się z bazą edukacyjną oraz rozmawiał z dyrektorami i nauczycielami na temat potrzeb w zakresie rozwoju istniejącej bazy.

- Jeśli chodzi o rozwój szkolnictwa branżowego, to wiem, że w minionych latach za dużo się w tej materii nie działo. Obecny Zarząd Powiatu stara się to zmienić. Mamy już wiele oznak dbałości o szkolnictwo branżowe i zawodowe. Powiat radomszczański zasługuje na środki finansowe na rozwój bazy edukacyjnej. Trzeba stawiać na wykształcenie. W powiecie radomszczańskim jest chociażby przemysł meblarski, co odróżnia ten powiat od wielu innych. I trzeba to rozwijać. Do tego potrzebne jest zaplecze, które przez wiele lat było niszczone. Należy je odbudować – powiedział portalowi Radomsko24.pl Waldemar Flajszer, Łódzki Kurator Oświaty.

Podczas wizyty w szkołach, Łódzkiemu Kuratorowi Oświaty towarzyszył dyrektor piotrkowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi, Tomasz Trzaskacz. Obecni byli również: wicestarosta Małgorzata Lewandowska oraz naczelnik Wydziału Edukacji – Andrzej Kucharski.

- Chcielibyśmy, żeby w powiatowych szkołach powstały nowoczesne pracownie zawodowe z pełnym wyposażeniem na miarę XXI wieku. Chcemy pokazać kuratorowi, na czym nam zależy. A zależy nam na rozwoju szkolnictwa zawodowego i na tym, by młodzież chętnie podejmowała naukę w szkołach zawodowych – mówi Małgorzata Lewandowska, wicestarosta powiatu radomszczańskiego.

Zarząd Powiatu Radomszczańskiego zamierza utworzyć w Radomsku Centrum Kształcenia Zawodowego.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański kurator oświaty waldemar flajszer wizyta spotkanie szkolnictwo zawodowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE