Większe pieniądze na renowację zabytków

Większe pieniądze na renowację zabytków Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

Zarząd województwa łódzkiego zwiększył limit na renowacje zabytków w województwie łódzkim o milion złotych. Tym samym kwota przekazana na ten cel wynosi w tym roku aż 6 milionów złotych. Wnioski można przesyłać do 23 lipca.

Pierwsze 5 mln zł na prace przy zabytkach samorząd województwa przeznaczył jeszcze w pierwszej połowie 2021 r.

- Zabytki są dziedzictwem naszej kultury, a województwo łódzkie jest bogate nie tylko w te znane obiekty jak Pałac w Nieborowie, czy zamek w Oporowie. Mamy też przepiękną małą architekturę zabytkową i wspaniałe kościoły, również te wiejskie – mówi marszałek Grzegorz Schreiber.

O wsparcie może ubiegać się każdy posiadacz obiektu wpisanego do rejestru zabytków w województwie łódzkim. Maksymalna kwota, o którą można się starać, to 100 tys. zł. Pieniądze mogą zostać przeznaczone m.in. na prace budowlane, remontowe, projektowe, na wykonanie ekspertyz technicznych bądź konserwatorskich, czy przeprowadzenie badań konserwatorskich lub architektonicznych.

Dotacja z budżetu województwa łódzkiego może pokryć połowę planowanych wydatków na remont, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach nawet całość wydatków.

Więcej o:
województwo łódzkie urząd marszałkowski w łodzi renowacja zabytków dotacja dofinansowanie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE