Wiedźmiński dzień w Elektryku

Wiedźmiński dzień w Elektryku Fot. ZSE-E

W piątek 17 grudnia w radomszczańskim Elektryku odbył się Dzień Wiedźmina. Cała szkoła zamieniła się na jeden dzień w świat znany z uniwersum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Każda sala otrzymała swoją nową, wiedźmińską nazwę, a na przerwach usłyszeć można było dialogi postaci znanych z serii gier o Geralcie z Rivii.

Pomysł na akcję pojawił się w głowach organizatorów w połowie października, a data przedsięwzięcia - 17 grudnia - nieprzypadkowo zbiegła się w czasie z premierą drugiego sezonu serialu aktorskiego „Wiedźmin” produkowanego przez Netflixa. Najtrudniejsze było umiejętne zmontowanie kwestii aktorskich wypowiadanych przez bohaterów gier o Geralcie, w taki sposób, aby odnosiły się one do szkolnej rzeczywistości.

- Najwięcej problemów sprawiło mi zgranie ze sobą wszystkich dźwięków, żeby brzmiały one rzeczywiście jak dialog. Do najprostszych zadań nie należało też stworzenie wszystkiego w taki sposób, by określone komunikaty grały określoną liczbę minut - mówi Piotr Dmoch, uczeń ZSE-E.

Zobacz także: Radomszczański Elektryk zamieni się w krainę Wiedźmina

Dzień okazał się sukcesem także dzięki zaangażowaniu uczniów, którzy tego dnia ubrali się w koszulki z logo „Wiedźmina”. Niektórzy przynieśli nawet z domu karty do gry w Gwinta, wiedźmińskiej gry karcianej. Prawdziwy fenomen wzbudziła jednak tablica ogłoszeń znana z gier oraz serii książek. Znalazły się na niej wiedźmińskie zlecenia oraz inne teksty powiązane z uniwersum oraz szkołą.

- Na pewno trzeba było sobie przypomnieć charakterystykę postaci i ich stylu oraz ich słynne teksty. Wszystkich rzeczy powiązanych z uniwersum nie dało się przemycić do Dnia Wiedźmina, lecz te najpopularniejsze się udało, przez co jestem bardzo zadowolona z finalnego efektu - twierdzi Małgorzata Kałwak, odpowiedzialna za konsultację merytoryczną.

Więcej o:
elektryk technikum liceum szkoła średnia zse-e wiedźmin
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE