Radomszczański Elektryk zamieni się w krainę Wiedźmina

Fot. ZSE-E w Radomsku

W piątek 17 grudnia Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych na jeden dzień przeniesie się w świat uniwersum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. To właśnie wtedy na uczniów będą czekać specjalne dekoracje, klimatyczna muzyka, scenki odgrywane głosami postaci z Wiedźmina, a także cała masa innych emocjonujących wydarzeń.

„Wiedźmin” to polska seria książek fantasy napisanych przez Andrzeja Sapkowskiego. Na jej kanwie powstała trylogia gier komputerowych o Geralcie z Rivii – wiedźminie, który za wynagrodzenie zabijał potwory znane z wierzeń słowiańskich, nordyckich oraz germańskich. W całym uniwersum nie zabrakło również potężnych królestw, intryg, magii oraz romansów. Trzecia odsłona gry komputerowej pod tytułem Wiedźmin 3: Dziki Gon zyskała miano gry roku 2015 i rozsławiła uniwersum na cały świat.

W 2019 r. platforma streamingowa Netflix wyprodukowała serial na podstawie książek Andrzej Sapkowskiego, w którym w główną rolę wcielił się Henry Cavill. To właśnie na dzień polskiej premiery drugiego sezonu serialu zaplanowano wiedźmińskie wydarzenie w Elektryku.

Akcja zostanie podsumowana po całym dniu w formie fotorelacji na oficjalnych profilach na portalach społecznościowych. Będzie to świetna opcja, by bliżej zobaczyć całą akcję i wgłębić się w wiedźmiński świat.

Więcej o:
wiedźmin andrzej sapkowski zse-e elektryk technikum szkoła średnia młodzież
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE