Więcej tras autobusowych w województwie łódzkim

Więcej tras autobusowych w województwie łódzkim Fot. ŁUW

Nowe dwie linie autobusowe zostały uruchomione przez Województwo Łódzkie, żeby skomunikować powiaty naszego regionu. W rozkładach pojawiły się połączenia Żytno - Piotrków Trybunalski przez Przedbórz i Łęczyca - Poddębice przez Świnice Warckie.

W 2019 roku marszałek zamówił 29 połączeń. Dwie nowo uruchomione linie mają już numer 41 i 42.

Trasa ŻytnoPiotrków ma długość 94 km. Po drodze busy zatrzymają się na 55 przystankach jadąc z Piotrkowa Trybunalskiego przez gminy: Sulejów, Rozprzę, Łęki Szlacheckie, Masłowice, Przedbórz, Wielgomłyny, Kobiele Wielkie, Żytno. W rozkładzie jazdy zaplanowano 10 kursów dziennie.

Trasa Łęczyca – Poddębice to 46,8 km i 36 obsługiwanych przystanków. Przebiega przez gminy: Łęczyca, Świnice Warckie, Wartkowice, Poddębice. Busy będą miały sześć kursów na dobę.

Linie, które wystartowały w styczniu tego roku, to dodatkowe 41 miejscowości włączonych do sieci autobusowej. Marszałek i wojewoda zachęcają samorządowców do aktywności przy uruchamianiu nowych linii w powiatach i gminach.

– Jest jeszcze wiele miejscowości czekających na dogodne połączenia w ramach swojej gminy, a możliwości są - apeluje marszałek Grzegorz Schreiber.

Więcej o:
linie autobusowe nowe linie województwo łódzkie przedbórz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE