Więcej kontroli na nowych odcinkach A1

Więcej kontroli na nowych odcinkach A1 Fot. GDDKiA

Policja zapowiada wzmożone kontrole na nowych odcinkach A1. Swoje wsparcie deklaruje też Inspekcja Transportu Drogowego.

W województwie łódzkim powstaje 64 km autostrady A1. Budowa prowadzona jest na odcinku od węzła Tuszyn do granicy z województwem śląskim.

Prace od początku realizowane były pod ruchem, co stanowi bardzo duże wyzwanie przede wszystkim dla wykonawców robót.

Jednym z najpoważniejszych problemów, z jakim od początku musieli się borykać, była prędkość. Kierowcy nagminnie łamali ograniczenia. Według zleconych przez jednego z wykonawców profesjonalnych badań aż 91% samochodów przekracza dopuszczalną prędkość.

W ostatnim czasie do dyspozycji zmotoryzowanych przekazano łącznie (na odcinkach „A” Tuszyn - Piotrków Trybunalski i „D” Radomsko - granica województwa) blisko 16 km nowej betonowej, równej i szerokiej jezdni. Sytuacja dotycząca respektowania ograniczeń prędkości jeszcze się pogorszyła. Konieczne stało się podjęcie zdecydowanych kroków, które mają zapobiec łamaniu przepisów, a w konsekwencji wypadkom.

3 września, w łódzkim oddziale GDDKiA odbyła się konferencja m.in. z udziałem przedstawicieli policji i wykonawców, na której poinformowano o planach i działaniach, których celem jest przeciwdziałanie łamaniu przepisów ruchu drogowego przez kierowców - głównie przekraczaniu prędkości.

Będą to m.in. wzmożone kontrole i działania policyjnej grupy „Speed”. Docelowo, jeszcze w trakcie prowadzenia prac budowlanych, na przyszłej autostradzie A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową ma zostać wprowadzony odcinkowy pomiar prędkości, co powinno ostatecznie zlikwidować zjawisko nadmiernej prędkości.

Więcej o:
autostrada A1 autostrada A1 budowa autostrady A1 autostrada budowa radomsko policja radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE