Kierowcy ruszyli fragmentem autostrady A1

Kierowcy ruszyli fragmentem autostrady A1

W poniedziałek 24 sierpnia, oddano do użytku pierwszy odcinek betonowej jezdni. Kilkanaście minut po godzinie 13 kierowcy mogli przejechać pierwszym betonowym odcinkiem nowej jezdni autostrady A1.

Oddana do użytku nitka autostrady to bez mała 5 kilometrowy fragment trasy niemalże od skrzyżowania z DK 42 w Radomsku do mostów na Warcie.

- Ruch został przełożony z jezdni zachodniej na jezdnię wschodnią, gdzie, podobnie jak dotychczas będzie obowiązywał układ 2+1, to znaczy dwa pasy ruchu w jednym kierunku i jeden w przeciwnym. Docelowo na czas budowy ma być wprowadzony układ 2+2, ale najpierw na nowej jezdni, która będzie już w eksploatacji, konieczne będzie wybudowanie ekranów, barier, odwodnienia i kilku innych prac. Powinny one zostać zakończone na przełomie roku – tłumaczył Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Stara droga zostanie teraz rozebrana i czekają ją podobne zabiegi i prace jakie zostały zastosowane wobec jezdni wschodniej. Będą w identycznej kolejności i sekwencji.

- Jest to kolejny etap budowy tej drogi i miejmy nadzieję, że równie sprawnie jak w przypadku budowy tej jezdni, zostaną przeprowadzone te prace. W najbliższym czasie podobnych zmian należy się także spodziewać na odc. „A" i „C”, możliwe, że już w najbliższą niedzielę, podobną operację przełożenia ruchu wykonamy na odcinku „A”, ale nie będzie to także cały odcinek, a na odcinku „C” może z początkiem września - komentuje Maciej Zalewski.

- Co warte podkreślania na każdym z odcinków prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem i nie ma nigdzie opóźnień - dodaje.

W związku z pracami przez najbliższy tydzień, aż do kolejnego poniedziałku, trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami na budowanej autostradzie na odcinku „B”, odcinek związany z węzłem Kamieńsk.

- Każdej nocy od 22 do 2 w nocy będą prowadzone roboty związane z montażem elementów konstrukcyjnych na wiaduktach oraz przejściach dla zwierząt – mówi Zalewski.

- Ale wszelkie przerwy będą trwały nie dłużej niż 15 minut, ograniczeń można uniknąć wybierając tzw. starą trasę – dodaje.

Więcej o:
a1 budowa a1 utrudnienia dk1 autostrada a1 budowa a1 radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE