Wiceminister Obrony Narodowej Cezary Tomczyk oraz Łukasz Więcek obiecują budowę obwodnicy Radomska

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Wiceminister Obrony Narodowej – Cezary Tomczyk gościł w Radomsku. Podczas konferencji prasowej poparł kandydaturę Łukasza Więcka na prezydenta Radomska oraz obiecał dokończenie budowy obwodnicy miasta.

Konferencja została zorganizowana przy rondzie na ul. Brzeźnickiej, gdzie „urywa” się obwodnica Radomska.

- 15 października dokonała się bardzo ważna zmiana dla naszego kraju, ale teraz przed nami kolejne wybory. To jakby druga runda, to jest drugi etap. Dla nas, samorządowców być może nawet ważniejsza, ponieważ musimy walczyć o to, żeby również w miastach, powiatach oraz województwach, PiS i jego koalicjanci zostali odsunięcie od władzy. Osiem ostatnich lat - jutro pan prezydent Jarosław Ferenc będzie, podsumowywał te 8 lat. Jak można mówić drodzy państwo o rozwoju miasta, skoro nie doprowadzono do tego, żeby ta droga została dokończona. Jak można mówić o rozwoju miasta, kiedy Radomsko stało się jednym z bardziej zakorkowanych miast tej wielkości w naszym regionie czy nawet w kraju. Drodzy państwo, lata konferencji, spotkań, czeków bez pokrycia i brak skuteczności to jest symbol tego co po sobie zostawiają rządy PiS, co po sobie zostawia pani poseł Milczanowska, co po sobie zostawia pan prezydent Ferenc. Teraz czas na to, żeby skutecznie dokończyć to co kiedyś Platforma zaczęła, czyli zbudowała tę drogę – mówił Łukasz Więcek, miejski radny i kandydat na prezydenta Radomska.

Łukasz Więcek zapewnił, że dokończenie budowy obwodnicy Radomska będzie dla niego priorytetem.

- To jest widomy znak tego, że Koalicja 15 października działa i funkcjonuje. Zbudowanie tak szerokiego poparcia to nie jest coś co zdarza się w każdym mieście i w każdej gminie. Do tego naprawdę trzeba takich ludzi jak Łukasz i my dzisiaj gwarantujemy, że ten klimat, który został zbudowany na tę kampanię przełoży się na interes miasta. Myślę, że to jest w ogóle, absolutnie kluczowe. Donald Tusk w ciągu ostatnich tygodni przekazał to przesłanie, które trafia do samorządu. On powiedział, że władza musi wrócić do ludzi – stwierdził Cezary Tomczyk, wiceminister Obrony Narodowej.

W spotkaniu wzięła udział Magdalena Spólnicka, która będzie kandydować do Sejmiku Województwa Łódzkiego.

- Przed nami szalenie ważne wybory samorządowe, czyli wybory o tym co interesuje nas najbardziej, co jest najbardziej dla nas namacalne, co jest gwarantem mniejszego, bądź większego, lepszego bądź gorszego komfortu życia. Sprawne autonomiczne samorządy chcą lokalnie decydować o tym czy budować obwodnicę, czy inwestować w oczyszczalnie ścieków, czy może remontować drogę albo budować przedszkole. Nie chcemy już scentralizowanej władzy. Nie chcemy, żeby ktoś mówił nam, które rozwiązanie jest lepsze. Chcemy, żeby samorządy były krwiobiegiem demokratycznego państwa – mówiła Magdalena Spólnicka.

Obecny był także poseł Adrian Witczak.

- Mogę wesprzeć Łukasza Więcka. Łukasz ma Radomsko w sercu – podkreślał Adrian Witczak.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko cezary tomczyk łukasz więcek konferencja obwodnica radomska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE